Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Energooszczędny dom z dużymi oknami – czy to możliwe?
Duże przeszklenia i okna panoramiczne to bardzo modny element, który króluje w nowoczesnych projektach architektonicznych. Doświetlają wnętrze naturalnym światłem i sprawiają, że dom wygląda naprawdę imponująco. Czy możliwe jest zaprojektowanie energooszczędnego domu z oknami wielkowymiarowymi?
Roto Okna Dachowe
Roto: Jak dobrać okna dachowe do rozmiaru i rodzaju pomieszczenia?
Wybór okien dachowych warunkuje nasze późniejsze poczucie komfortu w domu, w którym będziemy mieszkać. Dlatego decyzja o zakupie stolarki okiennej powinna być przemyślana – kierujmy się przede wszystkim wysoką klasą produktu oraz tym, jak wpłynie ona na polepszenie jakości naszego życia. Jaki rozmiar i rodzaj okna sprawdzi się najlepiej?
MCM PROJECT Sp. z o.o.
MCM Project: od koncepcji do pozwolenia na budowę - dokumentacja hali stalowej krok po kroku
Uzyskanie pozwolenia na budowę hali stanowi wierzchołek góry lodowej, przed zdobyciem którego stoi każdy inwestor. Kolejne etapy przygotowań, warunkujące zdobycie odpowiednich zezwoleń, są tak samo ważne i wymagają skrupulatnego przygotowania. Dlatego tak istotne jest, by dobrze zaplanować wszystkie działania, które finalnie doprowadzą nas do zamierzonego efektu. W poniższym artykule przeprowadzimy Was krok po korku przez kolejne rozdziały, począwszy od koncepcji, po zaakceptowanie wymaganych pozwoleń pod inwestycję.
MS więcej niż OKNA
Bezpieczne okno w królestwie malucha
Narodziny dziecka potrafią wywrócić do góry nogami świat rodziców. Z czasem, gdy zaczyna ono stawiać pierwsze kroki, ich sypialnia okazuje się niewystarczająca dla całej trójki. Maluch potrzebuje miejsca dla siebie. Organizując przestrzeń z dziecięcych marzeń, należy zwrócić uwagę zarówno na rozwiązania funkcjonalne, jak i względy bezpieczeństwa. Takie cechy powinno posiadać również okno w pokoiku kilkulatka.
Sto Sp. z o.o.
Algi i grzyby na elewacji
Od kiedy elewacje budynków przestano powszechnie pokrywać wapnem i cementem o wysokim pH problem mikroorganizmów stał się prawdziwą zmorą. Nie tylko psują one estetykę ściany, na której się pojawiają, ale też wpływają negatywnie na trwałość materiałów wykończeniowych. Czym są? Skąd się biorą? Jak się ich pozbyć?
URSA
Co to jest wełna szklana?
Wełna szklana jest to naturalny materiał izolacyjny o bardzo dobrej izolacyjności termicznej, akustycznej i najbezpieczniejszej klasie reakcji na ogień. Głównymi surowcami używanymi do produkcji wełny szklanej jest piasek i stłuczka szklana.
Remmers
Wilgoć, glony, promienie UV. Jak radzić sobie z naturalnymi wrogami drewna?
Przebieg procesu niszczenia drewna przez wilgoć, siniznę i zgniliznę.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
ISOVER: Mostki termiczne - szkodniki dla ciepłych domów
Komfort ciepła w domu zawdzięczamy wielu czynnikom. Jednym z pożeraczy energii, a w konsekwencji naszych pieniędzy są mostki termiczne powstające w systemie izolacji. Jak im zapobiec?
Saappur
SAAPPUR: Co lepsze? płyta, czy natrysk pianką?
Tego typu pytania ciągle wracają w naszym kierunku niczym bumerang. Pośród naszych klientów zdania są podzielone. My na swoim koncie mamy wiele realizacji świeżych budynków, które zaraz po postawieniu izolowaliśmy pianką, metoda bezpośrednio na mur.
Roto Okna Dachowe
Roto: Dobra jakość powietrza – od czego zależy i jak ją uzyskać?
Dobre powietrze pozwala nam komfortowo czuć się w pomieszczeniu, swobodnie oddychać, pozytywnie oddziałuje na koncentrację i pomaga skupić się na pracy czy nauce. Jakość powietrza, które wdychamy, ma wpływ na bardzo wiele czynników. Dlatego prawidłowe wietrzenie i wentylacja są niezwykle ważne.
Brevis
Dlaczego nawiewniki podnoszą komfort cieplny mieszkania?
Na pojęcie komfortu cieplnego składa się wiele czynników fizycznych, które bezpośrednio oddziałują na organizm człowieka i są przez niego wyczuwalne. Do najważniejszych należą średnia temperatura powietrza, różnica temperatur powietrza pomiędzy poziomem głowy a stóp (czynnik HAT), prędkość przepływu powietrza (szczególnie zimnych prądów) oraz wilgotność powietrza.
ALMONT SYSTEM Fabryka Ogrodów Zimowych
Almont System: Oświetlenie ogrodu zimowego
W zależności od roślin zapotrzebowanie na światło jest bardzo zróżnicowane i związane jest z warunkami, w jakich rosną w naturalnym środowisku. Wiadomo jednak, że większość roślin prawidłowo się rozwija dopiero w świetle o natężeniu powyżej 2000 Ix (luksów). Rośliny wyjątkowo światłolubne powinny mieć w ogrodzie zimowym zapewnione oświetlenie o natężeniu od 10 000 do 20 000 lx, natomiast cieniolubne od 5000 do 10 000 lx.
Budmax-Metal Sp. z o.o.
Budmax-Metal: Jak przystąpić do zakupu dachu?
Kiedy uznasz, że Twój dom potrzebuje wymiany dachu, warto żebyś przemyślał wszystkie rozwiązania, by świadomie wybrać najlepsze z nich. Jeśli jednak nie masz na to czasu, nie wiesz na co zwracać uwagę i co będzie miało istotny wpływ na jakość dachu, powierz wybór technologii doświadczonym specjalistom.
ANWIS Sp. z o.o.
Jak dobrać kolor i wzór rolet do wnętrza?
Obiegowa opinia głosi, że rolety, zwłaszcza zwijane i plisowane, powinno dobierać się do koloru ścian. Owszem, tak może być, ale tylko w przypadku, gdy chcemy, żeby nie rzucały się w oczy i tym samym nie odwracały uwagi od innych, bardziej dekoracyjnych elementów wystroju.
UCIECHOWSKI
Bloczki keramzytobetonowe Leca® BLOK
Pod koniec lat osiemdziesiątych w Polsce zaczęły pojawiać się wcześniej sprawdzone w krajach zachodniej Europy oraz Skandynawii systemy budowania z keramzytobetonu. W latach 90. został wprowadzony system budowania Optiroc Blok. To rozwiązanie, po licznych udoskonaleniach wynikających z wielu lat doświadczeń, obecnie oferowane jest na rynku pod nazwą Leca® BLOK.