Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Skąd się bierze popularność ościeżnic stalowych?

Ościeżnice stalowe swoją popularność zawdzięczają m.in. temu, że pasują do mieszkań urządzonych w każdym stylu. Dlatego też są chętnie wybierane przez właścicieli domów, którzy doceniają w nich zarówno ich solidność i trwałość, jak i to, że za kilka lat nie będą musieli wymieniać ościeżnic przy zmianie stylu wnętrza.

Skąd się bierze popularność ościeżnic stalowych?
Porta KMI Poland Drzwi wewnątrzlokalowe i wejściowe, drzwi techniczne, naświetla, ościeżnice
www.porta.com.pl
Porta KMI Poland Drzwi wewnątrzlokalowe i wejściowe, drzwi techniczne, naświetla, ościeżnice
Dane kontaktowe:
58 677 81 00
Szkolna 54, 84-239 Bolszewo

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Ościeżnice stalowe - po pierwsze - solidne

Ościeżnice stalowe są rozwiązaniem bardzo trwałym, stanowiącym inwestycję na długie lata. Wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 1,2-1,5 mm, dodatkowo zabezpieczonej warstwą pasywacyjną w procesie przygotowania powierzchni.

Dlatego nie jest im straszna wilgoć w mieszkaniu - są na nią odporne, a do tego nie reagują na nią korozją, w związku z czym są chętnie stosowane w pomieszczeniach, w których panuje wilgotny mikroklimat, a zatem w łazienkach, kuchniach, piwnicach, garażach czy pralniach. Nie grozi im odklejenie, wypaczenie czy spuchnięcie od nadmiaru wody, również w zetknięciu z mokrym mopem przy myciu podłogi.

Ościeżnice stalowe w drzwiach MINIMAX - to idealny wybór zwłaszcza do kuchni czy łazienki. fot. Porta KMI, Wojtek Weselak
Ościeżnice stalowe w drzwiach MINIMAX - to idealny wybór zwłaszcza do kuchni czy łazienki. fot. Porta KMI, Wojtek Weselak

Takie problemy mogą się natomiast pojawić w przypadku ościeżnic źle zabezpieczonych i nieodpowiednio użytkowanych.

Doskonale zniosą także uszkodzenia mechaniczne, bez względu na to, czy spowodowane przez dzieci, czy np. przez remont. Te cechy sprawiają, że stalowe ościeżnice sprawdzą się zarówno w nowo budowanych, jak i w remontowanych budynkach.

Ościeżnice stalowe - po drugie - design

Dlaczego ościeżnice stalowe tak chętnie wybierane są przez architektów? W przypadku ościeżnic firmy Porta bez wątpienia zwraca uwagę ich doskonałe wykończenie – linia łączeń narożników jest niewidoczna, dzięki czemu stanowią idealną niemal ramkę dla wybranych drzwi (do ościeżnic stalowych PORTA pasują wszystkie modele drzwi tej firmy).

Standardowo występują w kilku wariantach kolorystycznych, a wśród nich między innymi: biały MAT, popielaty MAT, antracytowa struktura, beżowy MAT czy brązowy MAT. To wystarczy, by dobrać właściwy kolor do wystroju wnętrza, a także do pozostałych ościeżnic w domu, jeśli nie wszystkie są wykonane ze stali. Jednak za niewielką dopłatą można je także polakierować na inny wybrany kolor.

Porta CPL z ościeżnicą Stalowa Porta System Elegance
Porta CPL z ościeżnicą Stalowa Porta System Elegance

Bardzo dobrze ościeżnice stalowe wypadają w połączeniu ze skrzydłami drzwiowymi wykończonymi okleiną imitującą naturalne drewno. Stal zawsze kochała połączenie z ciepłym drewnem, ale nie mniej udane jest zestawienie jej z przeszkleniami, np. w stylu loftowym.

Od stylów klasycznych, poprzez wszelkie odmiany scandi, po glamour. Właściwie nie ma wnętrza, do którego by nie pasowały. To, czy zestawimy je z nim w sposób harmonijny czy kontrastowy (jako np. wyrazistą ramkę) zależy od naszego gustu lub wizji zaufanego architekta.

Ościeżnice stalowe - po trzecie - uniwersalizm

Ościeżnice stalowe - choć o ich wyższości nad ościeżnicami drewnianymi i okleinowanymi już pisaliśmy - wizualnie niemal się od nich nie różnią. Dzięki temu nawet, jeśli nie są dominującym rozwiązaniem w całym domu lub mieszkaniu, z łatwością można zachować spójność stylistyczną pomieszczeń.

Ościeżnice stalowe subtelnie podkreślają styl aranżacji wnętrza. fot. Porta KMI
Ościeżnice stalowe subtelnie podkreślają styl aranżacji wnętrza. fot. Porta KMI

Wystarczy dopasować szerokość opasek zachodzących na ścianę - w przypadku ościeżnic stalowych wynoszą one 55 mm, a w przypadku okleinowanych - 60 lub 80 mm. Dopasowanie szerokości ościeżnic stalowych do istniejących w domu okleinowanych jest możliwe, jeśli złożone zostanie niestandardowe zamówienie.

Wybrane modele ościeżnic stalowych

Na koniec przyjrzyjmy się dwóm modelom ościeżnic stalowych. To najnowsze rozwiązania, które znaleźć można pod nazwą Stalowa Porta SYSTEM oraz Stalowa Porta SYSTEM ELEGANCE.

Pierwsza z ościeżnic jest przylgowa, druga bezprzylgowa (od przylgowej odróżnia ją to, że zawiasy nie są widoczne gołym okiem, są schowane, dzięki czemu drzwi po zamknięciu stanowią jednolitą powierzchnię ze ścianą).

 

Drzwi Porta RESIST Halifax z ościeżnicą Stalowa Porta SYSTEM ELEGANCE. fot. Porta KMI, Wojtek Weselak
Drzwi Porta RESIST Halifax z ościeżnicą Stalowa Porta SYSTEM ELEGANCE. fot. Porta KMI, Wojtek Weselak

Porta SYSTEM ELEGANCE to ościeżnica regulowana, wyposażona w zawiasy 3D. Posiada wzmocnione kieszenie na zawiasy, co czyni skrzydła bardziej trwałymi. Pod względem wizualnym jest doskonała dla minimalistycznych i klasycznych stylów.

Przylgowa wersja tej ościeżnicy również jest warta uwagi. Ma prostą konstrukcję i mniej wymagający montaż drzwi. Na plus jest także łatwość regulacji zawiasów. Co więcej, drzwi z przylgą wyróżniają się charakterystycznymi kantami, które mogą stanowić element dekoracyjny.

Oba modele zabezpieczone zostały systemem galwaniczno-lakierniczym, co dodatkowo chroni je przed wilgocią.

źródło zdjęcia: Porta KMI