Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Izolacje termiczne i akustyczne

Taka cienka, a taka skuteczna izolacja Aluthermo® QUATTRO

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Najbardziej skutecznym sposobem na zmniejszenie zużycia energii, jest izolowanie. Cienka izolacja Aluthermo® QUATTRO o grubości zaledwie 1 cm, pomaga efektywnie zaoszczędzić zużycie energii, poprzez oddziaływanie na wszystkie rodzaje transportu ciepła.

Kompleksowe rozwiązania z izolacją Aluthermo® QUATTRO

Izolacja Aluthermo® QUATTRO daje możliwość skutecznego ocieplenia dachów zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Można stosować ją w remontowanych budynkach, jak również w nowych obiektach, w zależności od oczekiwań Inwestora.

Poza korzyściami dla Inwestora, takimi jak znaczna oszczędność w zużyciu energii (potrzebnej do ogrzania i chłodzenia budynków) czy oszczędność miejsca na izolację, Aluthermo® jest materiałem niezwykle przyjaznym w montażu – układa się szybko i sprawnie.

Izolacja Aluthermo® QUATTRO
Izolacja Aluthermo® QUATTRO

Elastyczna budowa izolacji sprawia, że łatwo adoptuje się ona do nietypowych kształtów, takich jak lukarny czy okna połaciowe. Kompleksowość rozwiązania daje Wykonawcy znaczną oszczędność czasu w trakcie montażu.

Izolacja poddaszy

Izolacja Aluthermo® QUATTRO, ze względu na swoją niewielką grubość 1 cm, daje możliwość skutecznego ocieplenia nowych i remontowanych poddaszy, gdzie w większości przypadków, oszczędnośćwysokości pomieszczenia ma bardzo duże znaczenie. Przy adaptacjach pomieszczeń na poddaszach, Inwestor szuka prostych i łatwych w montażu materiałów izolacyjnych, o relatywnie niewielkiej grubości.

Aluthermo® cienka izolacja może być bardzo skuteczna - skontaktuj się z przedstawicielem handlowym

Takim właśnie materiałem jest Aluthermo® QUATTRO, które rozwiązuje wiele wyzwań związanych z dociepleniem poddaszy. Ponadto izolacja Aluthermo®, zainstalowana od wewnątrz, służy również jako paroizolacja, a dzięki zewnętrznym warstwom czystego aluminium, pomieszczenia na poddaszach nie nagrzewają się latem, co znacznie zwiększa komfort ich użytkowania.

Izolacja ścian

Izolacja ścian w domu, biurze czy w każdym innym obiekcie, jest bardzo ważnym punktem na mapie prac budowlanych. Aluthermo ® QUATTRO, ze względu na swoją niewielką grubość 1 cm, znajduje bardzo dobre zastosowanie w izolacji ścian, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz budynku. Nie dochodzi wówczas do konieczności pogrubiania ściany na zewnątrz czy znacznej utraty powierzchni użytkowej od środka pomieszczeń. Co ważne, zastosowanie Aluthermo®, nie wiąże się z ryzykiem kondensacji pary wodnej.

Izolacja podłóg

Odpowiednia izolacja podłogi jest bardzo ważną kwestią, szczególnie gdy Inwestor decyduje się na montaż ogrzewania podłogowego. Dzięki zastosowaniu cienkiej izolacji, Aluthermo® QUATTRO, możemy poprawić efektywność ogrzewania podłogowego, ponieważ zastosowane warstwy materiału, nie dopuszczają do przepływu uzyskanego ciepła w betonową posadzkę.

Izolacja nadproży

W wielu przypadkach, Inwestor decyduje się na zakup i montaż rolet okiennych, na etapie zamontowanych już okien i nadproży. Wiąże się to z brakiem miejsca na odpowiednią izolację nadproży, przed montażem rolet zewnętrznych. W takiej sytuacji, doskonale sprawdza się Aluthermo ® QUATTRO. Ze względu na niewielką grubość 1 cm i bardzo dobre parametry izolacyjne, eliminuje mostki termiczne i przemarzanie na nadprożach okiennych.

Innowacja to wiele korzyści

  • Multirefleksyjna i wielowarstwowa - wysoka skuteczność
  • Cienka i elastyczna - oszczędność miejsca, łatwa w montażu
  • Trwała - nie ulega starzeniu, zachowuje wysokie stałe parametry
  • Trudnopalna - klasyfikacja ogniowa Bs1d0
  • Bezwonna i nietoksyczna – niealergenna i nieuciążliwa przy montażu
  • Odporna na gryzonie - brak uszkodzeń izolacji
  • Wiatroizolacja, paroizolacja i termoizolacja w jednym - kompleksowy system izolacji w jednym produkcie,przy jednym procesie montażu

źródło i zdjęcia: Aluthermo dystrybuowany przez PBN Invest

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum