Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Fundamenty

Grunt to dobry fundament!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

W potocznej mowie fundament jest synonimem solidnych podstaw, dobrej jakościowo podstawy dla pewnego działania. Nie inaczej rozumiany jest w budownictwie, gdzie - jako słowo - ma swoje źródło. Współczesne fundamenty różnią się jednak od tradycyjnych, na co wpływ ma rozwój nowoczesnych technologii. Produkty, takie jak fundament płytowy LEGALETT, łączą szereg korzyści, w tym solidność z szybkością wykonania, pozwalając na skrócenie czasu realizacji inwestycji, przy zachowaniu optymalnych cech trwałości podstaw budynku.

Płyta fundamentowa LEGALETT - na każdym gruncie

Bez względu na to, czy budynek stanie na gruncie podmokłym, podatnym na osiadanie, w miejscu, w którym występują szkody górnicze czy na gruntach nasypowych, płyta fundamentowa LEGALETT zapewni mu odpowiednią stabilność. To jedyny tego typu produkt w Polsce, który uzyskał Aprobatę Techniczną, przyznawaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Otrzymanie tak ważnego dokumentu jest potwierdzeniem najwyższej jakości rozwiązania oferowanego przez firmę LEGALETT, która swoją ofertę opiera na ponad 25-letnim doświadczeniu w branży.

Technologię LEGALETT na tle innych wyróżnia również dążenie do całkowitego wyeliminowania mostków cieplnych poprzez zastosowanie odpowiedniej izolacji z materiałów o wysokich parametrach termicznych. To bardzo istotne, bowiem zapobiega zawilgoceniu ściany, a co za tym idzie, rozwojowi pleśni i grzybów.

Fundament LEGALETT w ekstremalnych warunkach

Budynki posadowione na fundamencie LEGALETT sprawdziły się w ekstremalnych warunkach temperaturowych północnej Szwecji, Norwegii i Finlandii. Z kolei w Japonii wykorzystano bezpieczną konstrukcję płyty na obszarach narażonych na trzęsienia ziemi, a idea akumulowania energii w betonowej płycie znalazła swoich entuzjastów ze względu na wysokie ceny energii.

Szybkość montażu płyty fundamentowej LEGALETT

Skrócenie czasu realizacji inwestycji ma istotne przełożenie na jej końcowy koszt. W płytach fundamentowych LEGALETT zastosowane zostało nowoczesne rozwiązanie izolacji pionowej w postaci systemowych elementów brzegowych LEGALETT. W połączeniu z opracowanym przez firmę sposobem układania prefabrykatów, szybkość budowy płyty fundamentowej uległa istotnemu skróceniu i najczęściej trwa od 5 do 7 dni roboczych.

Izolacyjne elementy brzegowe w płycie fundamentowej LEGALETT. fot. LEGALETT
Izolacyjne elementy brzegowe w płycie fundamentowej LEGALETT. fot. LEGALETT

Na czas niezbędny do budowy fundamentu duży wpływ ma również fakt, że producent dostarcza swoje produkty własnym transportem, jako kompletny pakiet materiałów niezbędnych do wykonania fundamentu i systemu grzewczego wraz z pełną dokumentacją techniczną, a także oferuje wykonawstwo, doradztwo i konsultacje na terenie całego kraju.

Płyta fundamentowa LEGALETT dostosowana do potrzeb

Płyty fundamentowy projektowane są indywidualnie, z dostosowaniem do potrzeb każdego klienta. Dotyczy to w równej mierze specyfikacji betonu (jego rodzaju i klasy dobieranej do potrzeb inwestycji oraz warunków atmosferycznych), zbrojenia (które produkowane jest w systemie prefabrykowanych siatek stalowych oraz zbrojenia krawędziowego z prętów prostych i elementów giętych zgodnie z potrzebami inwestycji) oraz izolacji, która dobierana jest w oparciu o dokładne obliczenie, biorące pod uwagę nacisk gruntu i sprężystość podłoża.

Wylewanie płyty fundamentowej LEGALETT. fot. LEGALETT
Wylewanie płyty fundamentowej LEGALETT. fot. LEGALETT

Do budowy płyt wykorzystywane są materiały o bardzo małej chłonności wody, posiadające doskonałe parametry izolacyjności cieplnej i dużą odporność na obciążenia. W produkcie zastosowanie znajdują różne klasy styropianu: EPS, EPS HYDRO, XPS.

Standardowa grubość izolacji 20 cm zapewnia współczynnik przenikania ciepła na poziomie U=0,15 W/m2K, co przekracza wymagania techniczne dla budynków na rok 2021. Grubość izolacji może być zmieniona na życzenie Inwestora.

Ekologiczna płyta fundamentowa LEGALETT

Dbałość o ekologię to obecnie równie ważny parametr produktu, jak jego walory techniczne. Stosując płytę fundamentową LEGALETT, możemy być pewni, że uzyskamy wysoki standard energooszczędnego budynku, przy jednocześnie niskich kosztach.

Wibrowanie i zacieranie płyty fundamentowej LEGALETT. fot. LEGALETT
Wibrowanie i zacieranie płyty fundamentowej LEGALETT. fot. LEGALETT

Jak już wcześniej wspomniano, odpowiednio dobrana izolacja termiczna umożliwia eliminację mostków cieplnych. System grzewczy w płycie fundamentowej pozwala na utrzymanie temperatury w budynku, niweluje straty ciepła, zmniejsza ryzyko występowania wilgoci, a w konsekwencji namnażania pleśni i grzybów, a jednocześnie ogrzewa podłogi na parterze budynku. W procesie budowy zastosowane zostały nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i izolacyjne pozwalające uzyskać niski współczynnik przenikania ciepła U=0,15 (W/m2 K).

Doskonałe odprowadzenie wody spod płyty gwarantuje konstrukcja oparta na płycie żelbetowej w wannie styropianowej posadowionej na podbudowie z pospółki, wspomaganej otokiem drenarskim.

Powietrzny system grzewczy

W przypadku zastosowania powietrznego systemu grzewczego z elektrycznymi agregatami lub elektrycznych kabli grzewczych umieszczonych w płycie fundamentowej, możliwe jest ogrzanie całego budynku prądem. Takie rozwiązanie w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi minimalizuje koszty ogrzewania domu oraz sprawia, że staje się on budynkiem przyjaznym środowisku.

Płyta fundamentowa LEGALETT na miarę czasów

Polska siedziba firmy od lat mieści się w Gdańsku i w związku z tym często korzysta z wiedzy polskich projektantów i inżynierów Politechniki Gdańskiej. Na zlecenie firmy nieustannie prowadzone są badania zmierzające do znalezienia najlepszych rozwiązań z zakresu zabezpieczenia stropów i fundamentów przed wilgocią, zużycia energii, magazynowania ciepła i optymalnego wykorzystania materiałów. W ten sposób firma LEGALETT ma pewność, że oddaje w ręce klientów znakomity produkt odpowiadający potrzebom naszych czasów.

źródło i zdjęcia:LEGALETT

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA