Płyta fundamentowa LEGALETT - na każdym gruncie
Bez względu na to, czy budynek stanie na gruncie podmokłym, podatnym na osiadanie, w miejscu, w którym występują szkody górnicze czy na gruntach nasypowych, płyta fundamentowa LEGALETT zapewni mu odpowiednią stabilność. To jedyny tego typu produkt w Polsce, który uzyskał Aprobatę Techniczną, przyznawaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Otrzymanie tak ważnego dokumentu jest potwierdzeniem najwyższej jakości rozwiązania oferowanego przez firmę LEGALETT, która swoją ofertę opiera na ponad 25-letnim doświadczeniu w branży.
Technologię LEGALETT na tle innych wyróżnia również dążenie do całkowitego wyeliminowania mostków cieplnych poprzez zastosowanie odpowiedniej izolacji z materiałów o wysokich parametrach termicznych. To bardzo istotne, bowiem zapobiega zawilgoceniu ściany, a co za tym idzie, rozwojowi pleśni i grzybów.
Fundament LEGALETT w ekstremalnych warunkach
Budynki posadowione na fundamencie LEGALETT sprawdziły się w ekstremalnych warunkach temperaturowych północnej Szwecji, Norwegii i Finlandii. Z kolei w Japonii wykorzystano bezpieczną konstrukcję płyty na obszarach narażonych na trzęsienia ziemi, a idea akumulowania energii w betonowej płycie znalazła swoich entuzjastów ze względu na wysokie ceny energii.
Szybkość montażu płyty fundamentowej LEGALETT
Skrócenie czasu realizacji inwestycji ma istotne przełożenie na jej końcowy koszt. W płytach fundamentowych LEGALETT zastosowane zostało nowoczesne rozwiązanie izolacji pionowej w postaci systemowych elementów brzegowych LEGALETT. W połączeniu z opracowanym przez firmę sposobem układania prefabrykatów, szybkość budowy płyty fundamentowej uległa istotnemu skróceniu i najczęściej trwa od 5 do 7 dni roboczych.
Na czas niezbędny do budowy fundamentu duży wpływ ma również fakt, że producent dostarcza swoje produkty własnym transportem, jako kompletny pakiet materiałów niezbędnych do wykonania fundamentu i systemu grzewczego wraz z pełną dokumentacją techniczną, a także oferuje wykonawstwo, doradztwo i konsultacje na terenie całego kraju.
Płyta fundamentowa LEGALETT dostosowana do potrzeb
Płyty fundamentowy projektowane są indywidualnie, z dostosowaniem do potrzeb każdego klienta. Dotyczy to w równej mierze specyfikacji betonu (jego rodzaju i klasy dobieranej do potrzeb inwestycji oraz warunków atmosferycznych), zbrojenia (które produkowane jest w systemie prefabrykowanych siatek stalowych oraz zbrojenia krawędziowego z prętów prostych i elementów giętych zgodnie z potrzebami inwestycji) oraz izolacji, która dobierana jest w oparciu o dokładne obliczenie, biorące pod uwagę nacisk gruntu i sprężystość podłoża.
Do budowy płyt wykorzystywane są materiały o bardzo małej chłonności wody, posiadające doskonałe parametry izolacyjności cieplnej i dużą odporność na obciążenia. W produkcie zastosowanie znajdują różne klasy styropianu: EPS, EPS HYDRO, XPS.
Standardowa grubość izolacji 20 cm zapewnia współczynnik przenikania ciepła na poziomie U=0,15 W/m2K, co przekracza wymagania techniczne dla budynków na rok 2021. Grubość izolacji może być zmieniona na życzenie Inwestora.
Ekologiczna płyta fundamentowa LEGALETT
Dbałość o ekologię to obecnie równie ważny parametr produktu, jak jego walory techniczne. Stosując płytę fundamentową LEGALETT, możemy być pewni, że uzyskamy wysoki standard energooszczędnego budynku, przy jednocześnie niskich kosztach.
Jak już wcześniej wspomniano, odpowiednio dobrana izolacja termiczna umożliwia eliminację mostków cieplnych. System grzewczy w płycie fundamentowej pozwala na utrzymanie temperatury w budynku, niweluje straty ciepła, zmniejsza ryzyko występowania wilgoci, a w konsekwencji namnażania pleśni i grzybów, a jednocześnie ogrzewa podłogi na parterze budynku. W procesie budowy zastosowane zostały nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i izolacyjne pozwalające uzyskać niski współczynnik przenikania ciepła U=0,15 (W/m2 K).
Doskonałe odprowadzenie wody spod płyty gwarantuje konstrukcja oparta na płycie żelbetowej w wannie styropianowej posadowionej na podbudowie z pospółki, wspomaganej otokiem drenarskim.
Powietrzny system grzewczy
W przypadku zastosowania powietrznego systemu grzewczego z elektrycznymi agregatami lub elektrycznych kabli grzewczych umieszczonych w płycie fundamentowej, możliwe jest ogrzanie całego budynku prądem. Takie rozwiązanie w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi minimalizuje koszty ogrzewania domu oraz sprawia, że staje się on budynkiem przyjaznym środowisku.
Płyta fundamentowa LEGALETT na miarę czasów
Polska siedziba firmy od lat mieści się w Gdańsku i w związku z tym często korzysta z wiedzy polskich projektantów i inżynierów Politechniki Gdańskiej. Na zlecenie firmy nieustannie prowadzone są badania zmierzające do znalezienia najlepszych rozwiązań z zakresu zabezpieczenia stropów i fundamentów przed wilgocią, zużycia energii, magazynowania ciepła i optymalnego wykorzystania materiałów. W ten sposób firma LEGALETT ma pewność, że oddaje w ręce klientów znakomity produkt odpowiadający potrzebom naszych czasów.
źródło i zdjęcia:LEGALETT