Legalett Płytowy fundament grzewczy
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 151264
Porady od Legalett
Styropian stosowany przy realizacji płyt fundamentowych Legalett
Klasa styropianu stosowana przy projektowaniu płyt fundamentowych Legalett jest ściśle uzależniona od obliczeń. Wszystkie obliczenia płyty fundamentowej Legalett wykonujemy przy użyciu programów komputerowych. Otrzymane z obliczeń naciski na grunt i sprężystość podłoża określają jaką klasę, a właściwie jaką wytrzymałość styropianu musimy zastosować.
Na jakim fundamencie najlepiej jest posadowić budynek jednorodzinny?
Fundament przenosi na grunt wszelkie obciążenia konstrukcyjne od budowli, zabezpiecza przed wilgocią i jej skutkami, zapewnia komfort cieplny i niższe koszty eksploatacji systemu grzewczego. Wielkość i rodzaj fundamentu zależą od warunków gruntowo-wodnych oraz od konstrukcji i bryły budynku.
Grunt to dobry fundament!
W potocznej mowie fundament jest synonimem solidnych podstaw, dobrej jakościowo podstawy dla pewnego działania. Nie inaczej rozumiany jest w budownictwie, gdzie - jako słowo - ma swoje źródło. Współczesne fundamenty różnią się jednak od tradycyjnych, na co wpływ ma rozwój nowoczesnych technologii. Produkty, takie jak fundament płytowy LEGALETT, łączą szereg korzyści, w tym solidność z szybkością wykonania, pozwalając na skrócenie czasu realizacji inwestycji, przy zachowaniu optymalnych cech trwałości podstaw budynku.
Energooszczędny fundament płytowy Legalett
Ciepła Płyta Fundamentowa Legalett to rozwiązanie łączące optymalną konstrukcję fundamentu z nowoczesnymi i ekonomicznymi technologiami dedykowana klientom, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, solidność i energooszczędność. To podstawa do stworzenia ciepłego domu!
Jaką rolę pełni fundament w konstrukcji budynku jednorodzinnego?
Choć niewidoczny i niepozorny, fundament jest najważniejszą częścią budynku. Dobrze zaprojektowany i wykonany zapewnia pewną podstawę naszego domu, ponieważ to właśnie jego zadaniem jest przeniesienie na grunt wszystkich obciążeń konstrukcyjnych budynku.
Czym jest fundament grzewczy?
Jednym ze sposobów ogrzewania domu jest wykonanie płytowego fundamentu grzewczego. Konstrukcja takiego elementu jest bardzo prosta. W zbrojonej betonowej płycie fundamentowej zatopiony jest system kanałów powietrznych, który zasilany jest z jednostki grzewczej.
Jak działa ogrzewanie podłogowe przy nagłych zmianach temperatury na zewnątrz?
Ciepło jest akumulowane i rozdzielane w płycie fundamentowej. Podczas nagłego skoku temperatury beton nie wydziela ciepła w ogóle ponieważ temperatura powietrza jest już wysoka.
Zintegrowanie systemu Legalett z kominkiem
Istnieje możliwość zintegrowania systemu grzewczego Legalett z kominkiem (kominek nie stanowi podstawowego źródła ciepła, jedynie dodatkowe).
Czy fundament grzewczy jest odporny na przemarzanie?
Tak jest odporny na przemarzanie. System LEGALETT umożliwia wykorzystanie akumulacji ciepła w płycie fundamentowej do ogrzewania wnętrza budynku oraz jednoczesnego wywołania odpowiedniego pola temperatur w gruncie pod budynkiem.
Jak powstaje fundament grzewczy?
Legalett został stworzony z myślą o eliminowaniu przyczyn powstawania wilgoci w budynku. W tym celu połączono konstrukcję płyty fundamentowej z podłogowym systemem grzewczym. Unikalna budowa fundamentu poprzez własność akumulowania ciepła zabezpiecza budynek przed wilgocią i jej skutkami, a także zapewnia stabilną temperaturę, komfort cieplny i niższe koszty eksploatacji.
Jaki rodzaj podłogi można kłaść na płycie fundamentowej?
Bezpośrednio na płycie można układać terakotę, panele, podłogę drewnianą na podkładzie wg zaleceń producenta. W odróżnieniu od innych systemów ogrzewania podłogowego, Legalett może być stosowany z każdym rodzajem podłogi, co w żadnym stopniu nie zakłóca procesu ogrzewania.
Jakie są zalety zastosowania płytowego fundamentu grzewczego w domach jednorodzinnych?
Mats Matson Prezes Zarządu LEGALETT POLSKA radzi: Dobrze zaprojektowany i wykonany fundament grzewczy zapewnia nie tylko pewną podstawę naszego domu, ale również gwarantuje stabilną temperaturę, komfort cieplny i niższe koszty eksploatacji systemu grzewczego. Fundament grzewczy to unikalne połączenie dwóch funkcji: fundamentu i ogrzewania dla całego domu. Od paru lat buduje się w Polsce coraz więcej budynków wykonywanych na płytach fundamentowych.