Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ciepły montaż okien

Jest jeszcze czas na wymianę okien przed zimą. Wymiana stolarki plus dobry montaż

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Z wymianą okien wcale nie trzeba czekać do wiosny. Nowoczesne rozwiązania marki Soudal umożliwiają szczelny i trwały montaż stolarki okiennej również przy niskich temperaturach.

Przez nieszczelne okna ucieka ciepło

Koszty z tego tytułu są dotkliwe nie tylko dla naszej kieszeni, ale również dla środowiska naturalnego. Z wymianą wysłużonej stolarki okiennej nie należy zatem zwlekać, zwłaszcza że prace montażowo-uszczelniające z zastosowanej pistoletowej pianki poliuretanowej Flexifoam firmy Soudal bez problemu wykonamy w temperaturach nawet do -10°C.

Pianka poliuretanowa Flexifoam firmy Soudal - sprawdzona w systemie SWS

Specjalna wielosezonowa formuła nie jest jedyną zaletą pianki Flexifoam. Pianka ta zachowuje pełną elastyczność w przypadku zmian liniowych profili ościeżnicowych i ma perfekcyjną przyczepność do praktycznie wszystkich podłoży, jakie wykorzystywane są w budownictwie.

Prace montażowo-uszczelniające okna w systemie SWS z wykorzystaniem pianki Flexifoam. fot. Soudal
Prace montażowo-uszczelniające przy montażu okna w systemie SWS z wykorzystaniem pianki Flexifoam. fot. Soudal

Gwarantuje najwyższą izolacyjność termiczną i akustyczną spojenia, charakteryzuje się bardzo szybkim czasem utwardzania ora zniską emisją substancji lotnych (produkt posiada certyfikat EC1 Plus). Dodatkowo niebieski kolor pianki pozwala na jej błyskawiczną identyfikację.

Taśmy paroizolacyjne – niezbędny element montażu okien w systemie SWS

Pianka Flexifoam stosowana jest łącznie ze specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi, z którymi tworzy kompleksowy system montażu stolarki otworowej Soudal Window System (SWS). Podczas aplikacji pianka rozpręża się, wielokrotnie zwiększa swoją objętość i dokładnie wypełnia szczelinę wokół okna - w rezultacie skutecznie zapobiega ucieczce ciepła z budynku.

Ponieważ jednak jedynie sucha warstwa pianki wykazuje doskonałe parametry izolacyjne, to konieczne jest jej odpowiednie zabezpieczenie przed zawilgoceniem. Taśma paroszczelna SWS przeciwdziała przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku do warstwy pianki, a taśma paroprzepuszczalna SWS chroni piankę przed wpływem m.in. wody opadowej, umożliwiając jednocześnie migrację pary wodnej na zewnątrz budynku.

Płynne membrany Soudatight - wymiana okien w starym budynku

Jeżeli natomiast wymieniamy okna w starym budynku, to do wykonania wewnętrznych i zewnętrznych uszczelnień zalecane jest użycie płynnych membran Soudatight. Są one wyjątkowe łatwe w aplikacji i mogą być nakładane nawet na bardzo nierówne podłoża, co zdecydowanie usprawnia i przyspiesza prace montażowe.

kampania społeczna WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ

Wielosezonowa formuła pianki Flexifoam umożliwia wymianę okien z Soudal Window System również przy niskich temperaturach, dzięki czemu na efekty inwestycji nie musimy czekać do kolejnego sezonu grzewczego. Więcej informacji na temat korzyści, jakie płyną z termomodernizacji domu, można uzyskać w ramach organizowanej przez Związek POiD kampanii społecznej WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ, której partnerem strategicznym jest firma Soudal.

źródło i zdjęcia: Soudal

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum