Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Wybieramy baterię kuchenną

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Z baterii korzystamy w kuchni nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Ważne więc są funkcje jakie oferuje dany model i jakość jego wykonania. Do tego bateria powinna zdobić naszą kuchnię, mówi się nawet, że jest jej biżuterią. Zatem jak wybrać odpowiedni model? Na to pytanie odpowiada firma Franke – ekspert w dziedzinie zlewozmywaków i baterii.

Rodzaje baterii kuchennych

Odkąd kuchnia stała się częścią salonu, miejscem społecznej integracji, pierwszym kryterium doboru wielu rozwiązań jest estetyka. Dotyczy to nie tylko mebli, ale także widocznych urządzeń kuchennych. Należy do nich bateria, która w czarnym, matowym wykończeniu jest eleganckim i subtelnym akcentem w aranżacji.

W tej roli sprawdzą się proste modele Franke Active Neo i Active Plus (obie z wyciąganymi wylewkami z funkcją prysznica). Ten sam kolor znajdziemy również w bardzo lubianej baterii MarisFree z charakterystycznymi żłobieniami na wylewce, przypominającymi strumień wody. Inną propozycją jest bateria Vital z filtrem kapsułkowym oczyszczającym wodę z zanieczyszczeń i drobnoustrojów znajdującym się w dodatkowej wylewce.

Baterie w stali i chromie to ponadczasowa estetyka

Gdy nie możemy zdecydować się jaką baterię wybrać, to najlepiej sięgnąć po prosty model wykończony w chromie lub stali. Może to wydawać się banalne, ale ma jednak niezaprzeczalne zalety. Ten wybór jest bezpieczny i ponadczasowy. Bateria wykończona w chromie, który przyjmuje kolory i odbija otoczenie, pasuje dosłownie wszędzie. Podobne atrybuty mają baterie ze szczotkowanej stali, zdobywające coraz większą popularność. W dodatku, łatwo jest je utrzymać w czystości i nie widać na nich zarysowań, przykładem są modele Franke Eos Neo lub Leda.

FRANKE, bateria Active Plus
FRANKE, bateria Active Plus

Do baterii dopasuj zlewozmywak

Idealny duet zlewozmywaka i baterii polega na ich wzajemnym dopasowaniu. Bardzo ważne jest właściwe dobranie wylewki do wielkości komory. Jeśli planujemy dużą i wygodną w codziennym użytkowaniu komorę, powinniśmy wybrać baterię z wyciąganą lub ruchomą wylewką. Natomiast stała wylewka musi mieć większy zasięg. Strumień wody z wylewki nie powinien spływać zbyt blisko ściany zlewozmywaka.

Idealne rozwiązanie to, gdy strumień wpada wprost do odpływu lub na środek komory - jeśli odpływ znajduje się blisko ściany. Bardzo ważne jest również dopasowanie kolorystyczne obu urządzeń. Franke oferuje bogatą paletę kolorów zlewozmywaków Fragranit+ i niemal taką samą paletę wykończeń baterii np. w seriach Active lub Pola. W ten sposób możemy znaleźć idealne ich połączenie kolorystyczne.

Więcej funkcji w bateriach kuchennych

Bez baterii nie można wyobrazić sobie funkcjonowania kuchni. Dlatego urządzenia są stale udoskonalane i pojawia się w nich coraz więcej funkcjonalności i udogodnień. I tak, dwustopniowa głowica WaterSaving pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet o 50%, a specjalny aerator napowietrza wodę, eliminuje rozpryski i daje zwarty strumień laminarny. Z kolei dzięki ruchomej lub wyciąganej wylewce nalewanie wody do naczyń jest łatwiejsze.

Pozwala to także oszczędzić wodę, ponieważ do opłukiwania wystarczy jedynie odpowiednio skierowany cienki strumień. Natomiast funkcja prysznica jest niezastąpiona do mycia delikatnych warzyw i owoców (takich jak na przykład sałata, truskawki). Szerokie portfolio baterii Franke daje pewność znalezienia idealnego modelu do swojej kuchni. Wysokiej klasy wzornictwo podążające za trendami nie zawiedzie nawet największego estety. A funkcjonalne rozwiązania docenią pasjonaci gotowania.

źródło i zdjęcie: Franke

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum