Jak przeprowadzić wiosenne porządki?

W tym roku wiosenne porządki przebiegają w zupełnie innej atmosferze, niż w ubiegłych latach. A jednak, jak twierdzą psychologowie, w dobie pandemii mogą być podwójnie pożyteczne - pozwolą pozbyć się bakterii i alergenów i poprawią nam nastrój. Jak się do nich zabrać?

Jak przeprowadzić wiosenne porządki?
REJS Sp. z o.o. Ergonomiczne systemy umożliwiające optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej
Dane kontaktowe:
54 280 56 51
Mławska 61 87-500 Rypin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Wiosenne porządki zazwyczaj kojarzą się z wpuszczeniem świeżego powietrza i wiosennego słońca do domu. Tym razem jednak, dla naszego bezpieczeństwa, musimy pozostać zamknięci w domach i mieszkaniach.

Nie znaczy to jednak, że musimy rezygnować z wiosennych porządków, nie tylko ze względu na higienę. Wyniki badań pokazują, że w okresie, gdy tak niewiele zależy od nas, uporządkowanie bezpośredniego otoczenia pozwala na poczucie choćby minimalnej kontroli. Tylko jak zorganizować wielkie sprzątanie w nowych warunkach?

W pomieszczeniach, w których najtrudniej jest nam zachować porządek - kuchniach, łazienkach i… pokojach dziecięcych bałagan i zabrudzenia wynikają z codziennego użytkowania. Aby skutecznie wygrać z tymi drugimi, trzeba wybrać odpowiednie środki czystości. Ale nie tylko. Trzeba też uporać się z bałaganem. W przypadku wszystkich wnętrz, dobrą receptą jest segregacja.

Poznaj funkcjonalne systemy szuflad REJS

Jak posortować przedmioty w domu?

W pokojach dzieci wystarczą tekturowe pudła lub plastikowe pojemniki, które można ozdabiać i kolorować. Dzięki nim w prosty i szybki sposób (choć zazwyczaj niezbyt trwały) możemy posortować oraz pochować zabawki i niezbędne dzieciom mniejsze i większe skarby.

Nieco trudniej uporządkować wnętrza szafek łazienkowych i kuchennych. Trzeba zadbać, by wszystko to było jednocześnie ukryte i łatwo dostępne.

Drobiazgi - jak kosmetyki, sztućce czy przyprawy - najwygodniej jest przechowywać w szufladach. Jeśli mamy możliwość wyboru - zdecydujmy się na te płytkie, gdyż to w nich najłatwiej i najszybciej znajdziemy małe elementy. Z kolei większe produkty np. zapasy lepiej jest umieścić w szufladach głębszych. O ile mamy nowoczesne systemy szuflad jak Slim Box czy Comfort Box, możemy przechowywać w nich nawet rzeczy stosunkowo ciężkie, gdyż maksymalny udźwig wytrzymałych prowadnic wynosi do 35 kg. - mówi Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS, polskiego producenta akcesoriów meblowych.

Wszystko w idealnym porządku

Ogromnym ułatwieniem w porządkowaniu są systemy organizacji wewnętrznej szuflad. W trudnym czasie pandemii można je zamówić na www.e-rejs.eu (i to z rabatem na poziomie 20%) i samodzielnie zamontować.

Systemy REJS obejmują zarówno rozwiązania przeznaczone do Slim Box i Comfort Box (jak np. relingi), jak również produkty uniwersalne, które pasują do każdej zabudowy!

Warto też zwrócić uwagę na wykonane z tworzywa specjalne wkłady na sztućce i inne akcesoria, które są do wyboru w różnych wymiarach i układach.

Równie prostym i skutecznym sposobem są maty antypoślizgowe, które możemy dowolnie przycinać. Podczas otwierania i zamykania szuflady zabezpieczą przechowywane rzeczy przed przesuwaniem się. Wkłady i maty dostępne są w 3 kolorach (białym, srebrnym i grafitowym).

Z kolei odpowiednio wyprofilowane wkłady pozwolą zachować porządek w przyprawach. Ułożyć w nich możemy szklane słoiczki na zioła. Wykonane z drutu uchwyty na talerze pozwolą zaś na bezpieczne przechowywanie i przenoszenie zastawy kuchennej.

Co ważne, wszystkie te rozwiązania to duże ułatwienie nie tylko w samym sprzątaniu, ale również w późniejszym utrzymaniu ładu. Wystarczy je zastosować raz, by na długi czas zapomnieć o bałaganie.

źródło i zdjęcia: REJS