Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria kuchenne

Nowość - funkcjonalne systemy szuflad

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-10-28

Przy wyborze kuchennych mebli coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych szafek na rzecz bardziej poręcznych szuflad. Są to systemy, które charakteryzują się przede wszystkim wygodą, a dostęp do produktów jest zdecydowanie łatwiejszy. Ponadto producenci systematycznie poszerzają swoją ofertę o bardziej funkcjonalne rozwiązania. 

Systemy szuflad - nowe rozwiązania 

Pełny wysuw i duży udźwig szuflady to obecnie jedne z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań do dolnych szafek kuchennych. Umożliwiają one jednocześnie pełne wykorzystanie przestrzeni przechowywania i łatwiejszy dostęp do zapasów czy zastawy, na co nie możemy liczyć przy tradycyjnych szufladach. 

Firma REJS wprowadziła do oferty dwa podstawowe systemy szuflad – Slim Box i Comfort Box. Są one dostępne w różnych wymiarach i kolorach (SB – białym i grafitowym, CB – białym i srebrnym), a także w dwóch opcjach – frontowej i wewnętrznej (w której kilka szuflad można schować za jednym frontem), co pozwala na dostosowanie ich specyfiki do potrzeb użytkownika i zabudowy kuchennej.

Przy pomocy skomponowanej z szuflad wewnętrznych szafki Slim Box Maxi, nawet w małej kuchni można stworzyć podręczną spiżarnię. Jest to niezwykle poręczne i designerskie rozwiązanie, które z łatwością można dopasować do każdego stylu.

Szuflada Cargo Mini Slim Box

Szuflady Comfort Box umożliwiają wybór rodzaju ścianek bocznych – z relingów okrągłych lub prostokątnych, lub pełne z panelami z blachy perforowanej lub szkła.

Ważne jest, aby w szufladach panował porządek, jednak tym ciężej go zachować, jeśli nie mamy dużo miejsca na wszystkie akcesoria potrzebne do gotowania. Aby zachować ład świetnie nadaje się szuflada z systemem organizacji REJS – relingi, wkłady z tworzywa, maty antypoślizgowe, uchwyty na talerze.

Ta oferta również została poszerzona o kolejne rozwiązania. Godna uwagi jest metalowa rama pozwalająca podzielić wnętrze szuflad Slim Box na odrębne części i skonfigurować je według własnych potrzeb.

Dostępne są w 3 szerokościach i 3 głębokościach w kolorze srebrnym. Istnieje możliwość uzupełnienia ich o dodatkowe przegrody i wkłady ze stali nierdzewnej i tym samym dopasowanie wnętrza szuflady do rodzaju przechowywanych w niej produktów.

Niezwykle na czasie są rozwiązania do segregacji śmieci. Do głębokich szuflad obu systemów wstawić można np. zestawy koszy PRAKTIKO. W ofercie dostępnych jest kilka rozwiązań, różniących się liczbą i pojemnością wiader umieszczonych na solidnej tacy zbiorczej. Do wyboru 2, 3 lub 4 pojemniki o pojemności od 7 do 20 litrów, każdy ze szczelną pokrywą.

Ułatwieniem są uchwyty oraz naklejki utrzymane są w różnych kolorach. Nowością są systemy segregacji przeznaczone do Slim Box. Są to cztery pojemniki wysuwane na wytrzymałej prowadnicy. System dostępny jest w czterech rozmiarach (o wys. 350 lub 410 mm i szer. 600 lub 800 mm).

Wysunięcie koszy wypełnionych po brzegi nie będzie problemem, gdyż dopuszczalne obciążenie w przypadku pojemników do segregacji to 25 kg. Utrzymanie zarówno szuflady, jak i wiaderek (a nawet opcjonalnie dostępnego systemu elektrycznego wspomagania otwierania i zamykania Servo) w kolorze grafitowym gwarantuje estetyczny wygląd.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Rejs 

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum