Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Blaty kuchenne

Jak można szybko przeprowadzić metamorfozę w kuchni?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-03-24

Na wiosnę wszystko budzi się do życia i właśnie wtedy chętniej zmienimy coś we własnym domu. Ekspert Pfleiderer podpowiada, jak w prosty sposób można odmienić kuchenne wnętrze.

Mała i duża zmiana w kuchni

Silniejsze wiosną słońce prowokuje nas do tego, aby kuchnię nie tylko wysprzątać, ale też odmienić i odświeżyć. Zrobić coś, aby tę wiosnę można było poczuć także w domu. Przeprowadzenie takich stylistycznych zmian w każdej kuchni umożliwiają właśnie nasze materiały - zapewnia Aldona Słapa-Nowacka Product Manager w firmie Pfleiderer.

Pani Aldona Słapa-Nowacka podkreśla, że w ofercie Pfleiderera znaleźć można ponad 360 dekorów, ale jeśli zależy nam na wpisaniu się w obecne trendy, powinniśmy sięgnąć po nowoczesne, naturalne dęby i głęboką zieleń. Dodanie do tego wyrazistego czarnego blatu stworzy bardzo modną aranżację w stylu naturalnym.

Mała metamorfoza w kuchni:

  • Warto wymienić tylko górne albo tylko dolne fronty w szafkach. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też wymiana pojedynczych sztuk w ciągu szafek górnych lub dolnych. 

  • Wymiana blatu to dobry pomysł, ponieważ są ważnym elementem wystroju kuchni. 

  • W wiosennej kuchni powinny pojawić się rośliny. Mogą to być kwiaty w doniczkach, zioła czy kompozycje typu "las w słoiku, a także tekstylia z motywami roślinnymi. 

Duża zmiana w kuchni: 

To zdecydowanie większe wyzwanie i już nie tylko wprowadzenie nowych dodatków, ale często zmiana kolorystyki czy stylu całego wnętrza. Wymaga nieco więcej pracy i jest kosztowniejsza. Taka zmiana to najczęściej:

  • Wymiana mebli obejmuje zazwyczaj całość wyposażenia - od szafek kuchennych, przez regały, blaty, wyspę kuchenną, a skończywszy na stole i krzesłach. 

  • Ściany można odnowić je na wiele sposobów: pomalować, położyć tapetę lub fototapetę. Płytki ceramiczne czy płyty z kamienia mają zabezpieczać ścianę nad blatem. Można je z powodzeniem zastąpić ściankami przyblatowymi o takim samym dekorze jak na szafki czy blaty. Taki zabieg umożliwia stworzenie jednolitej i spójnej stylizacji.

  • Wymiana sprzętu AGD  - z pewnością doda to wnętrzu nowoczesności. Może też podnieść walory estetyczne kuchni, jeśli tylko dobrze komponuje się ze stylistyką mebli.

Sposobów na odmienienie kuchni jest wiele. Dlatego sądzę, że lada dzień małe lub duże wiosenne metamorfozy rozpoczną się w naszych domach, a kuchnia – jako to najważniejsze miejsce – zainspiruje nas do dalszych zmian. Będzie swoistym punktem odniesienia przy aranżacji kolejnych pomieszczeń - podsumowuje Aldona Słapa-Nowacka.

Źródło i zdjęcia: Pfleiderer

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny