Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy ceramiczne

Suche, ciepłe i zdrowe ściany z ceramiki w systemie Porotherm

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Ceramiczne pustaki to materiał uniwersalny - możemy je stosować do wszystkich typów ścian. Wśród nich mamy do dyspozycji materiały o szczególnych właściwościach, np. do ścian akustycznych.

Budowa domu w systemie Porotherm

Naturalne, ceramiczne pustaki są trwałe i mają wysoką wytrzymałość, dając komfort i poczucie bezpieczeństwa na lata. To materiał ciepły z natury. Pozwala osiągnąć wysoką izolacyjność termiczną ścian, co przekłada się na niższe wydatki na energię.

Najnowocześniejsze pustaki ceramiczne są wypełnione wełną mineralną, co przy połączeniu z suchą cienkowarstwową zaprawą Porotherm Dryfix pozwala uzyskać suchą i ciepłą ścianę jednowarstwową.

Sprawdź ofertę rozwiązań Porotherm

Dzięki swoim właściwościom ceramika spełnia wymagania cieplne dla ścian zewnętrznych bez potrzeby ich docieplenia, co daje możliwość budowania domów w standardzie, który zgodnie z normami UE będzie obowiązywał od 2021 r.

Minimalna wilgotność produktów ceramicznych gwarantuje niemal natychmiast komfort termiczny w świeżo wybudowanym domu, a także minimalizuje ryzyko rozwoju pleśni i grzybów. Porotherm to rozwiązanie systemowe, oferujące wachlarz elementów uzupełniających, które idealnie ze sobą współgrają.

Ich zastosowanie ułatwia pracę fachowców i umożliwia profesjonalny montaż - prace idą szybciej, zmniejsza się ryzyko popełnienia błędów wykonawczych. Najnowsze akcesoria Porotherm - kształtki wieńcowe - służą do wykonywania obmurówek wieńca stropowego.

Dzięki nim zmniejsza się ryzyko mostków termicznych a obciążenia przekazywane na mur przez strop równomierne się rozkładają, co pozytywnie wpływa na trwałość konstrukcji. Ponadto od zewnątrz tworzą jednolitą, ceramiczną powierzchnię pod tynk, który dzięki temu nie pęka, co zazwyczaj ma miejsce na łączeniu materiałów.

Patryk Rytel, Konsultant Techniczny w firmie Wienerberger.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum