Suche, ciepłe i zdrowe ściany z ceramiki w systemie Porotherm

Ceramiczne pustaki to materiał uniwersalny - możemy je stosować do wszystkich typów ścian. Wśród nich mamy do dyspozycji materiały o szczególnych właściwościach, np. do ścian akustycznych.

Suche, ciepłe i zdrowe ściany z ceramiki w systemie Porotherm
wienerberger System murowania ceramicznych pustaków Porotherm Dryfix
Dane kontaktowe:
22 514 20 20
Plac Konesera 8 03-736 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Dachówki ceramiczne

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Budowa domu w systemie Porotherm

Naturalne, ceramiczne pustaki są trwałe i mają wysoką wytrzymałość, dając komfort i poczucie bezpieczeństwa na lata. To materiał ciepły z natury. Pozwala osiągnąć wysoką izolacyjność termiczną ścian, co przekłada się na niższe wydatki na energię.

Najnowocześniejsze pustaki ceramiczne są wypełnione wełną mineralną, co przy połączeniu z suchą cienkowarstwową zaprawą Porotherm Dryfix pozwala uzyskać suchą i ciepłą ścianę jednowarstwową.

Sprawdź ofertę rozwiązań Porotherm

Dzięki swoim właściwościom ceramika spełnia wymagania cieplne dla ścian zewnętrznych bez potrzeby ich docieplenia, co daje możliwość budowania domów w standardzie, który zgodnie z normami UE będzie obowiązywał od 2021 r.

Minimalna wilgotność produktów ceramicznych gwarantuje niemal natychmiast komfort termiczny w świeżo wybudowanym domu, a także minimalizuje ryzyko rozwoju pleśni i grzybów. Porotherm to rozwiązanie systemowe, oferujące wachlarz elementów uzupełniających, które idealnie ze sobą współgrają.

Ich zastosowanie ułatwia pracę fachowców i umożliwia profesjonalny montaż - prace idą szybciej, zmniejsza się ryzyko popełnienia błędów wykonawczych. Najnowsze akcesoria Porotherm - kształtki wieńcowe - służą do wykonywania obmurówek wieńca stropowego.

Dzięki nim zmniejsza się ryzyko mostków termicznych a obciążenia przekazywane na mur przez strop równomierne się rozkładają, co pozytywnie wpływa na trwałość konstrukcji. Ponadto od zewnątrz tworzą jednolitą, ceramiczną powierzchnię pod tynk, który dzięki temu nie pęka, co zazwyczaj ma miejsce na łączeniu materiałów.

Patryk Rytel, Konsultant Techniczny w firmie Wienerberger.