Delikatne zdobienia i jasne odcienie są tak powszechne, że zastosowanie intensywnego koloru to najlepszy sposób na ożywienie łazienki. Zastosowanie całkowicie czarnych kafli w całym pomieszczeniu byłoby zbyt ponure, ale te przetykane błyszczącymi żyłkowaniami jak w szlachetnym marmurze nie sprawią już takiego wrażenia.
Proste sposoby na kolor we wnętrzu
Aby biała wanna czy umywalka wyglądała korzystnie wśród kolorowych ścian, wystarczy pomalować na żółto czy niebiesko całą łazienkę, zostawiając jednak białe framugi, ramy lustra i okiennice. Jeśli do tego wybierze się białą szafkę, całość będzie wyglądała spójnie, mimo intensywnego koloru na ścianach.
Jeśli ktoś nie chce malować ścian, może na półkach czy w pobliżu lustra można zastosować kolorowe podświetlenia, które będzie widać tylko wtedy, gdy zostanie uruchomiony specjalny program. Na co dzień jednak łazienka pozostanie jasna.
Ciekawe kolory fug
Standardowo fugi są jasne lub kremowe, ale coraz więcej producentów ma w swojej ofercie czarne, czerwone, a nawet brokatowe fugi. Dzięki nim można jasną łazienkę wzbogacić i odróżnić od innych, a do tego nie ponosić wysokich kosztów.
Innym pomysłem jest wykorzystanie wyłącznie kolorowych dodatków. By nie przytłoczyły neutralnego wnętrza, warto zostać przy jednej linii kolorystycznej. Dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z dodatków jednego producenta.
Sporo takich rozwiązań można znaleźć w katalogu Sealskin - przykładem może być linia czerwonych i granatowych akcesoriów Acero, a także żółte i malinowe dodatki łazienkowe Sealskin Bloom. Można też wybrać paletę kilku tonów, lub jeden pojedynczy, ale bardzo intensywny akcent kolorystyczny.
Czerń ze złotem
Na koniec warto dodać, że wyposażenie łazienek jest do wyboru nie tylko w bieli. Takie modele są najtańsze, ale planujący zakupienie nieco droższej wanny, mogą dobrać kolorową obudowę lub nóżki.
Umywalki można wybrać w formie złotej, czarnej czy czerwonej , a sedes natomiast wzbogacić o nową deskę, taką jak czarna Tiger Blackwash czy Tiger Old Wood, która imituje wzór i strukturę drewna.
źródło i zdjęcia: Coram