Dla kogo wanna spa? Odpowiedź brzmi... niemal dla każdego. Z jacuzzi nie powinny korzystać kobiety w ciąży i osoby o wyraźnych przeciwwskazaniach zdrowotnych. To już nie luksus, a raczej praktyczna potrzeba.
O zaletach hydroterapii powstały już tomy opracowań: powszechnie wiadomo, że przynosi ulgę przy bólach kręgosłupa i kończyn, reumatyzmie, stanowi ulgę dla mięśni, co szczególnie doceniają sportowcy i… kierowcy. A przy tym jest po prostu przyjemna. Aby kąpiel w jacuzzi stanowiła źródło relaksu, przy jego wyborze warto pamiętać o kilku istotnych aspektach.
Przede wszystkim - technologia. Wiodący producenci stale inwestują w rozwój i badania. Dla przykładu: w wannach Sundance Spas konstruowanie niecek i opracowanie technologii powierzane jest fizjologom i inżynierom. To przekłada się na jakość, wygodę, ale też na dalsze użytkowanie. Potwierdzenia należy szukać w certyfikatach i patentach.
Kluczowy wpływ na to, czy dane urządzenie będzie nam służyło dobrze, mają zastosowane w nim dysze. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na ich zróżnicowanie (każdy rodzaj dysz odpowiada za inny typ masażu) oraz ich rozmieszczenie - ważne, aby pokrywały się z kluczowymi punktami "nacisku". To one, a nie - jak wielu początkujących użytkowników może przypuszczać - ilość dysz warunkują jakość hydroterapii.
Wyznacznikiem tego, czy dane urządzenie będzie nam służyło dobrze, jest też ilość rodzajów zastosowanych dysz - nie patrzymy tu tylko na ilość, ale właśnie na zróżnicowanie dysz (każdy ich rodzaj odpowiada za inny typ masażu) orz ich rozmieszczenia - ważne, aby pokrywały się z kluczowymi punktami „nacisku”.
Warto także sprawdzić, czy urządzenie jest energooszczędne, jak wygląda kwestia termoizolacji, konsumpcji prądu - żeby uniknąć tzw. Pozornych oszczędności, czyli sytuacji, gdy kupujemy urządzenie tanie, którego koszty eksploatacji znacznie przewyższają te właściwe dla urządzeń wiodących producentów.
opracowała: Malwina Bekus, Sundance Spas
zdjęcia: Sundance Spas