1. Komórki lokatorskie - co to?
Można powiedzieć, że komórka lokatorska to nowoczesna oraz bardziej komfortowa wersja tradycyjnej piwnicy. Swoją lokalizację komórki lokatorskie mają na tym samym poziomie, na którym usytuowane są mieszkania.
Choć nie jest to regułą. Wielu inwestorów nadal lokuje pomieszczenia magazynowe na poziomie -1.
- Czy wiesz, że liczba komórek nie zawsze odpowiada liczbie mieszkań?
Wynika to z faktu, że developerzy wolą przeznaczyć dodatkowe miejsce na mieszkania, czy garaż podziemny. W rzeczywistości wygląda to tak, że w budynku o 80 lokalach mieszkalnych, liczba komórek lokatorskich wynosi około 50.
Ten przykład ilustruje, dlaczego mieszkańcy prześcigają się w walce o komórki lokatorskie, a także uzasadnia ich wysoką cenę.
2. Funkcje komórek lokatorskich
Przede wszystkim należy wiedzieć, że komórki lokatorskiej nie wlicza się do metrażu mieszkania. To nie oznacza, że jest ona zbędna. Wręcz przeciwnie! Mieszkańcy bloków najlepiej wiedzą, że dodatkowe pomieszczenie jest bardzo potrzebne i użyteczne.
Można z niego zrobić spiżarnię, schowek na sprzęty, a nawet mały warsztat. Wszystkie rzeczy, które nie mieszczą się w naszym mieszkaniu, mogą trafić do komórki lokatorskiej (narty, choinka, itd.).
3. Komórki lokatorskie - wymiary
Dopasowanie systemu do kształtu i wielkości miejsca przeznaczonego na komórkę lokatorską nie stanowi dla nas problemu. Jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdą inwestycję, niezależnie od tego, jak utrudniony może być późniejszy montaż. Zapewniamy kompleksową obsługę od produkcji, poprzez transport, aż po montaż komórek w miejscu inwestycji. Obszarem swojego działania obejmujemy całą Polskę. Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice czy Wrocław to miasta, do których stale dostarczamy systemy zabudowy - mówi Dominika Mikołajczyk, ekspert firmy NITUS.
4. Cechy komórek lokatorskich
Konstrukcja komórek lokatorskich składa się z profili ocynkowanych ogniowo, co gwarantuje wytrzymałość i odporność na korozję. Zamek umieszczony w słupku skutecznie zabezpiecza przed włamaniem.
Lekka konstrukcja pozwala na szybki montaż, demontaż lub wymianę poszczególnych elementów. Ważną zaletą komórek lokatorskich NITUS jest również nowoczesna estetyka.
5. Komórki lokatorskie - wentylacja
Firma NITUS oferuje trzy rodzaje wypełnień: ażurowe, pełne oraz kratę. Architekci, inwestorzy czy najbardziej wymagający użytkownicy bez wątpienia znajdą idealne rozwiązanie dla swojej inwestycji.
Na wybór konkretnego systemu wpływa przede wszystkim oczekiwany poziom przezierności.
- Wypełnienie ażurowe (NITUS-A) to najczęściej wybierany rodzaj wypełnień, o czym w głównej mierze decyduje przystępna cena. System ten pozwala zachować prywatność przy optymalnej wentylacji pomieszczenia.
- Wypełnienie pełne (NITUS-P) to rodzaj wypełnienia, które gwarantuje całkowitą prywatność. Lamele osadzone blisko siebie, tworzą zabudowany - pełny system. Obieg powietrza odbywa się przez wolne strefy - przy podłodze oraz suficie.
- Najwyższy poziom przejrzystości i najlepszą wentylację gwarantuje system zbudowany z kraty (NITUS-K).
6. Komórki lokatorskie w garażu podziemnym
Rozwój nowoczesnego budownictwa spowodował, że ścianki działowe wykorzystuje się nawet w zbiorczych garażach podziemnych.
Boksy garażowe, które wyposażono w tego typu konstrukcje, gwarantują ochronę pojazdów oraz niezbędny obieg powietrza wewnątrz budynku.
W boksach garażowych można zainstalować klasyczną bramę uchylną. Wykorzystanie ścianek działowych w garażach podziemnych to przede wszystkim duża oszczędność miejsca w przeciwieństwie do murowanych ścian.
Zastosowanie tego typu ścianek dla zabudowy miejsc parkingowych to dla mieszkańców duży komfort i oszczędność czasu. Znalezienie wolnej przestrzeni parkingowej to nierzadko spory kłopot.
źródło i zdjęcia: P.P.H.U. Nitus Piotr Nowak