Jak należy ocieplać poddasze?

Termoizolacja ma istotne znaczenie dla ograniczenia strat ciepła w domu. Inwestor powinien oczekiwać poprawnego wykonania ocieplenia ściany oraz poddasza, przez które może uciekać od 10-25 procent cennego ciepła. Warto poświęcić uwagę i czas na odpowiedni wybór materiałów potrzebnych na tym etapie prac budowlanych.

Jak należy ocieplać poddasze?
Metpol Narożniki do tynków z powłoką MAGNELIS® – bezkonkurencyjne rozwiązanie w walce z korozją
Dane kontaktowe:
61 650 07 00
Szyszkowa 6 62-002 Suchy Las

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Decydując się na konkretne rozwiązania technologiczne należy pamiętać  o przepisach, które określają jakie parametry powinna spełniać termoizolacja zarówno ścian zewnętrznych jak i dachu. Ruch ciepła w górę jest intensywniejszy i dlatego przepisy dotyczące dachu są bardziej restrykcyjne. Prawo zmierza do tego by ograniczać straty ciepła przez przegrody. W efekcie wybór materiałów budowlanych o najlepszych parametrach termoizolacyjnych stanie się koniecznością. Jednym z wyrobów stosowanych przy ociepleniu poddasza jest wieszak do poddaszy. Standardowa długość wieszaków, z których wykonawcy mogli dotychczas korzystać to 200 i 270 mm. Te parametry pozwalają uzyskać maksymalną grubość ocieplenia do 30 cm. Pojawienie się na rynku wieszaka do poddaszy Pro o długości 350 mm pozwala na wykonanie grubszej warstwy termoizolacji.

Wieszak do poddaszy 350 mm PRO

Wieszak do poddaszy, zwany wieszakiem grzybkowym, jest chętnie wykorzystywany do montażu rusztu na poddaszu. Nowy wymiar wieszaka – długość 350 mm, daje możliwość montażu grubszej wełny niż dotychczas. Jest to najdłuższy z oferowanych przez Metpol wieszaków do poddaszy.

Profesjonalny montaż zabudowy poddasza

Teraz 40 cm izolacja nie stanowi już problemu. Zaczep do wełny, który jest dodatkową zaletą nowego wieszaka, to rozwiązanie, które ułatwia pracę wykonawcy podczas montażu termoizolacji. Zaczep służy do przytrzymania wełny układanej pod krokwiami.

źródło i zdjęcia: Metpol