Biele i szarości sprawdzą się w nowoczesnych, surowych wnętrzach , wykorzystujących elementy betonu, szarych i białych płytek. Jasne kolory fug chętnie stosowane są w niewielkich pomieszczeniach, gdzie ważna jest każda, dobrze zagospodarowana przestrzeń.
Właśnie w takiej, prostej, minimalistycznej przestrzeni nastrój tworzy się przy pomocy dużych jednolitych płaszczyzn – dzięki płytkom o większym formacie. Dobierając kolor spoiny najbardziej zbliżony do ceramiki uzyskać można idealną, jednolitą powierzchnię.
Ciepło i przytulnie
Beże i brązy to barwy przywołujące na myśl ciepło domowego ogniska. Dzięki neutralności i naturalności tych kolorów można stosować je z wieloma rodzajami ceramiki w niemalże każdym pomieszczeniu – zarówno w kuchni, łazience, jak też na podłodze w salonie. Dzięki nim nawet duże przestrzenie staje się ciepłe i przytulne.
Odważnie i energetycznie
Intensywny kolor fug sprawdzi się wszędzie tam, gdzie efektem końcowym ma być barwny kolaż. W połączeniu z płytkami cementowymi wyraziste kolory stworzą unikalne kompozycje, podkreślając nasz indywidualizm.
Fugi o intensywnych barwach wybierane są najczęściej do niebanalnych kuchni, gdzie chcemy oddawać się kulinarnym szaleństwom, a także do łazienek, w których pragniemy zregenerować siły i zyskać energię do działania.
Hydrofobowa ochrona
Właściwości fug i parametry eksploatacyjne zapewniają bardzo wysoką trwałość koloru oraz odporność na powstawanie wykwitów podczas długotrwałego użytkowania. Fugi dzięki silnie hydrofobowej powierzchni, są w pełni zabezpieczone przed wnikaniem brudu i powstawaniem przebarwień.
Produkty takich marek jak Atlas, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i receptur mogą być stosowanie niemal w każdych warunkach – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, niemal do każdego koloru i formatu płytek. Unikatowe receptury pomagają w utrzymaniu czystości oraz przed rozwojem grzybów pleśniowych i mikroorganizmów.
źródło i zdjęcia: Grupa Atlas