System wideodomofonowy COMMAX IP to urządzenia łączone i zasilane za pomocą skrętki UTP. Technologia IP pozwala na większą elastyczność w budowie systemu wideodomofonowego, eliminuje zakłócenia toru audio oraz pozwala na bezstratny przesył sygnału wideo jakości Full HD.
Monitory IP COMMAX to główne "centrum dowodzenia" systemu wideodomofonowego. Dostępne są dwa modele z panoramicznymi, dotykowymi ekranami wielkości 7" i 10,2" w dwóch wersjach kolorystycznych: klasycznej - biało-perłowej oraz designerskiej - ciemnoszarej z granatowym akcentem wokół ekranu. Poza oczywistymi funkcjami komunikacji z panelami wejściowymi mają udogodnienia ułatwiające integrację z systemem obserwacyjnym CCTV IP (możliwość wyświetlenia obrazu z dowolnej liczby kamer CCTV IP), komunikację interkomową (dla monitora 10,2" także wideointerkom), pamięć zdarzeń z zapisem filmów z paneli wejściowych, funkcjonalne aplikacje: przeglądarkę internetową, zegar, kalkulator, informacje pogodowe, a także przekierowanie rozmów na urządzenia mobilne Android / iOS. Instalację ułatwia zasilanie monitorów ze standardowego switcha PoE.
Dostępne są także stacje bramowe jednoabonentowe oraz wieloabonentowe. Rozdzielczość 2MPx /3MPx gwarantuje wysoką jakość obrazu wyświetlanego na monitorach oraz urządzeniach mobilnych. Jedną z opcji jest możliwość otwarcia wejścia kartą lub brelokiem.
Monitoring MAZi to pełna oferta kamer i rejestratorów. W systemach monitoringu dla domków warto zwrócić uwagę na estetyczne kamery kopułkowe IDH-23IRL oraz IVN-21IR, a także kamery kompaktowe IWH-43MRL oraz IWN-23VR.
Z bogatej oferty rejestratorów polecamy serię IMVR - np. 8-kanałowy rejestrator IMVR-08QPOE. Rejestratory IMVR idealnie nadają do małych systemów monitoringu wyposażonych w najbardziej popularne kamery o rozdzielczości 2 i 4Mpx z najnowszymi kodekami H.265+/H.265, a także H.264+/H.264. Mniej zaawansowanych użytkowników zainteresuje funkcja Plug-and-Play - wystarczy podłączyć kamery MAZi do portów PoE i po chwili połączenie z kamerami oraz nagrywanie zostanie skonfigurowane automatycznie. Rejestrator może być zarządzany przez smartfon, przeglądarkę, a także przez zaawansowane oprogramowanie na Windows.
Dzięki pracy w chmurze mamy możliwość łatwego połączenia z rejestratorem, niezależnie od tego jakiego rodzaju mamy dostęp do Internetu. Tzw. konto gościa pozwala na szybkie skonfigurowanie połączenia przez chmurę po zeskanowaniu z menu rejestratora kodu QR. Użyteczną funkcją są powiadomienia PUSH, które rejestrator może wysyłać na smartfon np. po wykryciu ruchu czy awarii dysku. Jeśli telefon ma połączenie z internetem na ekranie pojawi się informacja o zdarzeniu, będzie też możliwe podglądnięcie obrazu kamery.
GDE Polska Włosań, ul. Świątnicka 88, 32-031 Mogilany biuro@gde.pl www.gde.pl |