Jak skutecznie pozbyć się bakterii z łazienki bez użycia chemii?

Łazienka i toaleta to dwa pomieszczenia, w których najchętniej zamieszkują bakterie, wirusy, pleśń i grzyby. Dbając o swoje zdrowie, warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, które znacznie redukują ilość drobnoustrojów chorobotwórczych. Bez szkodliwej chemii, można sobie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa higienicznego. Cel ten pomagają osiągnąć elementy infrastruktury łazienkowej marki JOMO od firmy WERiT, m.in. z przeciwbakteryjnym składnikiem TRWALE zapewniającym zdolność ich niszczenia.

Jak skutecznie pozbyć się bakterii z łazienki bez użycia chemii?
WERIT Polska Systemy do montażu urządzeń sanitarnych
Dane kontaktowe:
71 336 25 95
Zachodnia 2 55-330 Błonie, gm. Miękinia

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?

Raj dla organizmów chorobotwórczych

W naszych łazienkach i toaletach zamieszkuje szereg chorobotwórczych bakterii. Problem stanowią przede wszystkim szczepy E-coli, Salmonelli czy Klebisielli oraz Proteus (szczególnie, jeśli wstępuje w dużej ilości). Znajdują się tam także pleśnie wytwarzające toksyny niebezpieczne dla człowieka, tj. Aspergillus, Penicillium, Fusarium, Rhizoctonia, Claviceps i Stachybotrys. Mykotoksyny mogą stać się przyczyną zatruć, powodować alergie, grzybice, choroby układu oddechowego, nerwowego, pokarmowego i wątroby.

Stelaż z funkcją bidetu: JOMOTech Hygienic

Jednym ze sposobów zachowania higieny w toalecie, jest zastosowanie bidetu. Coraz bardziej popularne staje się połączenie tego urządzenia z wc, co pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience. Do takiego rozwiązania dedykowany jest stelaż samonośny w wersji do zabudowy lekkiej, który montowany jest przed ścianami masywnymi lub lekkimi, w szczególności w ścianach o konstrukcji drewnianej i szkieletowej.

Jego montaż jest stosunkowo prosty i nie wymaga przyłączeń elektrycznych. Co istotne, płyta montażowa do mocowania może być montowana po prawej lub lewej stronie, dzięki czemu doskonale wpasuje się we wszelkie ustawienia w toalecie.

Jednym z elementów stelaża jest spłuczka podtynkowa SLK plus, wyposażona w sprawdzoną technologię spłukiwania dwuilościowego JOMO - 3/6 l lub z funkcją START/STOP. Element zawiera także zawór zwrotny odcinający, uniemożliwiający wtórne zanieczyszczenie wody pitnej fekaliami oraz przyłącza do bezpośredniego montażu zimnej i ciepłej wody.

Do stelaża JOMOTech Hygienic producent zaleca zastosowanie jednej z trzech serii wysokiej jakości ceramicznych misek wc VitrA – S20, S50 i D-Light. Są to muszle bezrantowe – co dodatkowo ułatwia utrzymanie ich w wysokim standardzie higienicznym, wyposażone w system spłukiwania VitrA i wolnoopadające deski.

Funkcję bidetu spełnia natryskowa dysza higieniczna, która myje intymne miejsca strumieniem wody o temperaturze podobnej do ciepłoty ciała człowieka, a dodatkowy komfort zapewnia bezstopniowo regulowana intensywność dopasowana do preferencji użytkownika.

VitrAflush 2.0 – innowacyjna technologia

W seriach VitrA znaleźć można wysokiej jakości bezobręczowe spłuczki serii S20, S50 i D-Light z innowacyjną technologią VitrAflush 2.0, w której ponownie zdefiniowana została technika spłukiwania. Zoptymalizowane zostały efekty mycia oraz higiena, a także opracowano korzystniejsze rozprowadzanie wody.

VitrAflush 2.0 oferuje funkcję płukania powierzchniowego, polegającego na myciu miski dookoła. Za pośrednictwem rozdzielacza spłukującego można ręcznie regulować przepływ spłukujący, jeśli jest zbyt słaby lub za silny. Co istotne, rozdzielacz ten można bez problemu wyjąć, co ułatwia czyszczenie dyszy.

Płyta przyciskowa EXCLUSIVE aseptic

Nowością w ofercie JOMO jest niszcząca bakterie płyta przyciskowa. Jej powierzchnia dotykowa wykonana jest ze specjalnego materiału, który zapobiega zakażeniu bakteriami i grzybami, a do tego niszczy je, przeciwdziałając ich namnażaniu.

Płyta przyciskowa Exclusive aseptic jest higieniczna i bezpieczna, w przeciwieństwie do ostrej chemii, która zwykle używana jest jako oręż do walki z drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jej działanie jest trwałe – nie ulega zużyciu.

Skuteczność składnika przeciwbakteryjnego aseptic potwierdzona została przez niezależne laboratoria. Seria testów w standardowych warunkach potwierdziła poziom redukcji bakterii i zanieczyszczeń na poziomie 99,99%, po upływie 24 godzin.

autor: Damian Żabicki

źródło: WERIT

zdjęcie otwierające: Design by Freepik

opracowanie: Anna Chrystyna

Autor
Damian Żabicki
Damian Żabicki

Damian Żabicki to doświadczony autor, który od 2020 roku dostarcza czytelnikom portalu Budujemydom.pl wartościowych treści z zakresu budownictwa. Jego artykuły charakteryzuje połączenie wiedzy technicznej z praktycznym podejściem, co czyni je niezwykle przydatnymi zarówno dla profesjonalistów, jak i osób planujących samodzielne prace remontowe lub budowę domu.