System wstępnie zmontowany
Linia produktów JOMOTecho wysokości całkowitej 1120 mm, idealnie wpisuje się w nowoczesne potrzeby aranżacji łazienek. Wszystkie komponenty są fabrycznie zmontowane i samowystarczalne, co ułatwia ich instalację. Samonośną ramę można zamontować na ścianie przedniej przed ścianami pełnymi lub lekkimi.
Instalacja ścienna do montażu znajduje zastosowanie w lekkich konstrukcjach lub w drewnianych ścianach studniowych. Co istotne zwłaszcza w przypadku małych łazienek, z wąskim ciągiem komunikacyjnym, możliwy jest montaż narożny systemu, przy użyciu uchwytu ściennego, a także szybki montaż w profilach UW.
Rama montażowa wyposażona jest w mocowania podłogowe do montażu RFB-FFB, które można wysunąć na wysokość 200 mm, co ułatwia regulację wysokości podwieszenia miski WC oraz dopasowanie do poziomu rury odpływowej.
Opcjonalnie zestaw montażowy można wyposażyć w takie akcesoria, jak wielościenny wspornik JOMOTech do zawieszania w szynach C, zestaw do izolacji akustycznej JOMOTech do montażu ściennego i podłogowego oraz specjalne podnóżki JOMOTech do stosowania na podłogach z ogrzewaniem podłogowym.
Dostępne zestawy
Samonośne ramy montażowe JOMOTech dedukowane są do naściennych muszli WC ze spłuczką podtynkową SLK, ze spłukiwaniem dwudzielnym lub funkcją Start/Stop. Ich wysokość montażowa wynosi 1120 mm.
Firma WERTIT oferuje kilka różnych zestawów JOMOTECH. W skład większości z nich wchodzi samodzielny element JOMOTech 174-91100600-00 oraz uchwyt ścienny do montażu 173-30010000-00. Niektóre zestawy wyposażone są także w uszczelkę dźwiękochłonną.
Zanim rozpoczniesz instalację
Instalacja stelaża WC to ważny etap w urządzaniu łazienki. Przed przystąpieniem do montażu należy upewnić się, czy wybrany został odpowiedni stelaż, a także dokonać oceny ilości miejsca w łazience niezbędnego do zawieszenia sedesu. Przy wybieraniu miejsca na montaż istotne jest również uwzględnienie układu rur, szczególnie odpływowych.
Idealnie jest rozpocząć pracę po wyrównaniu powierzchni w łazience, ale przed kafelkowaniem. Przed instalacją należy także sprawdzić szczelność i prawidłowe działanie systemu, dopasować muszlę i wyregulować spłuczkę.
Instrukcja montażu
Po rozpakowaniu kartonu ze stelażem, należy ustawić go w pozycji pionowe, przykręcić łapy montażowe i wysunąć mocowanie podłogowe na odpowiednią wysokość, dostosowaną do wysokości rury montażowej.
Następnie należy zaznaczyć miejsca na śruby, które będą służyć do przymocowania stelaża do ściany. Konieczne jest sprawdzenie za pomocą poziomicy, czy punkty te tworzą prostą linię. Gdy linia jest prosta, należy wywiercić w niej otwory, a potem umieść w nich kołki rozporowe.
Teraz można już zamocować stelaż (razem ze spłuczką) do podłogi oraz ściany. Należy przy tym pamiętać o prawidłowym podłączeniu rur i wężyków.
Na tym etapie konieczne jest także podjęcie decyzji co do wysokości zawieszenia sedesu.
Standardowo montuje się go na wysokości 40 cm od podłogi. Dlaczego to jest ważne na tym etapie? To czas na przymocowanie do ściany prętów, na których będzie mocowany sedes. Po zamocowaniu stelaża można przystąpić do zabudowy stelaża.
Ważne: właściwa instalacja stelaża WC wymaga precyzji i zwracania szczególnej uwagi na detale. Tylko w ten sposób można zapewnić wygodę i funkcjonalność w łazience.
źródło i zdjęcie: Werit