PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Stelaże do przyborów sanitarnych, syfony, wpusty

Wysoki poziom higieny dzięki infrastrukturze łazienkowej marki JOMO od firmy WERiT

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Łazienka i toaleta to dwa pomieszczenia, w których najchętniej zamieszkują bakterie, wirusy, pleśń i grzyby. Dbając o swoje zdrowie, warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, które znacznie redukują ilość drobnoustrojów chorobotwórczych. Bez szkodliwej chemii, można sobie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa higienicznego. Cel ten pomagają osiągnąć elementy infrastruktury łazienkowej marki JOMO od firmy WERiT, m.in. z przeciwbakteryjnym składnikiem TRWALE zapewniającym zdolność ich niszczenia.

Raj dla organizmów chorobotwórczych

W naszych łazienkach i toaletach zamieszkuje szereg chorobotwórczych bakterii. Problem stanowią przede wszystkim szczepy E-coli, Salmonelli czy Klebisielli oraz Proteus (szczególnie, jeśli wstępuje w dużej ilości).

Znajdują się tam także pleśnie wytwarzające toksyny niebezpieczne dla człowieka, tj. Aspergillus, Penicillium, Fusarium, Rhizoctonia, Claviceps i Stachybotrys. Mykotoksyny mogą stać się przyczyną zatruć, powodować alergie, grzybice, choroby układu oddechowego, nerwowego, pokarmowego i wątroby.

JOMOTech Hygienic

Jednym ze sposobów zachowania higieny w toalecie, jest zastosowanie bidetu. Coraz bardziej popularne staje się połączenie tego urządzenia z wc, co pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience.

Element higieniczny WC JOMOTech firmy WERIT to samonośny element podtynkowy do montażu przed masywną lub lekką ścianą konstrukcyjną
Element higieniczny WC JOMOTech firmy WERIT to samonośny element podtynkowy do montażu przed masywną lub lekką ścianą konstrukcyjną

Do takiego rozwiązania dedykowany jest stelaż samonośny w wersji do zabudowy lekkiej, który montowany jest przed ścianami masywnymi lub lekkimi, w szczególności w ścianach o konstrukcji drewnianej i szkieletowej. Jego montaż jest stosunkowo prosty i nie wymaga przyłączeń elektrycznych.

Co istotne, płyta montażowa do mocowania może być montowana po prawej lub lewej stronie, dzięki czemu doskonale wpasuje się we wszelkie ustawienia w toalecie.

Jednym z elementów stelaża jest spłuczka podtynkowa SLK plus, wyposażona w sprawdzoną technologię spłukiwania dwuilościowego JOMO - 3/6 l lub z funkcją START/STOP.

Element zawiera także zawór zwrotny odcinający, uniemożliwiający wtórne zanieczyszczenie wody pitnej fekaliami oraz przyłącza do bezpośredniego montażu zimnej i ciepłej wody.

Nowoczesna toaleta higieniczna jest połączeniem toalety i bidetu, które umożliwia utrzymanie higieny intymnej z wodą
Nowoczesna toaleta higieniczna jest połączeniem toalety i bidetu, które umożliwia utrzymanie higieny intymnej z wodą

Do stelaża JOMOTech Hygienic producent zaleca zastosowanie jednej z trzech serii wysokiej jakości ceramicznych misek wc VitrA – S20, S50 i D-Light. Są to muszle bezrantowe – co dodatkowo ułatwia utrzymanie ich w wysokim standardzie higienicznym, wyposażone w system spłukiwania VitrA i wolnoopadające deski.

Funkcję bidetu spełnia natryskowa dysza higieniczna, która myje intymne miejsca strumieniem wody o temperaturze podobnej do ciepłoty ciała człowieka, a dodatkowy komfort zapewnia bezstopniowo regulowana intensywność dopasowana do preferencji użytkownika.

VitrAflush 2.0 – innowacyjna technologia

W seriach VitrA znaleźć można wysokiej jakości bezobręczowe spłuczki serii S20, S50 i D-Light z innowacyjną technologią VitrAflush 2.0, w której ponownie zdefiniowana została technika spłukiwania. Zoptymalizowane zostały efekty mycia oraz higiena, a także opracowano korzystniejsze rozprowadzanie wody.

VitrAflush 2.0 umożliwia płukanie powierzchniowe, które umożliwia płukanie miski dookoła
VitrAflush 2.0 umożliwia płukanie powierzchniowe, które umożliwia płukanie miski dookoła

VitrAflush 2.0 oferuje funkcję płukania powierzchniowego, polegającego na myciu miski dookoła. Za pośrednictwem rozdzielacza spłukującego można ręcznie regulować przepływ spłukujący, jeśli jest zbyt słaby lub za silny. Co istotne, rozdzielacz ten można bez problemu wyjąć, co ułatwia czyszczenie dyszy.

Płyta przyciskowa EXCLUSIVE aseptic

Nowością w ofercie JOMO jest niszcząca bakterie płyta przyciskowa. Jej powierzchnia dotykowa wykonana jest ze specjalnego materiału, który zapobiega zakażeniu bakteriami i grzybami, a do tego niszczy je, przeciwdziałając ich namnażaniu.

Płyta przyciskowa EXCLUSIVE aseptic jest higienicznie bezpieczna, niszcząca bakterie, trwale skuteczna
Płyta przyciskowa EXCLUSIVE aseptic jest higienicznie bezpieczna, niszcząca bakterie, trwale skuteczna

Płyta przyciskowa Exclusive aseptic jest higieniczna i bezpieczna, w przeciwieństwie do ostrej chemii, która zwykle używana jest jako oręż do walki z drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jej działanie jest trwałe – nie ulega zużyciu.

Skuteczność składnika przeciwbakteryjnego aseptic potwierdzona została przez niezależne laboratoria. Seria testów w standardowych warunkach potwierdziła poziom redukcji bakterii i zanieczyszczeń na poziomie 99,99%, po upływie 24 godzin.

źródło i zdjęcia: Werit

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum