Jak zwiększyć przyczepność hydroizolacji?

Większa przyczepność, większe bezpieczeństwo, większa elastyczność – to cechy nowego AQUAFIN-Primer firmy SCHOMBURG, jednoskładnikowego bezpiecznego środka gruntującego do hydroizolacji i renowacji budynków. Nowy jednoskładnikowy dyspersyjny grunt krzemianowy można nakładać bezpośrednio, bez konieczności mieszania, co znacznie poprawia przyczepność kolejnych warstw hydroizolacji i zapraw na podłożach mineralnych, takich jak beton czy mur. AQUAFIN-Primer szybko wysycha, tworząc matowy efekt, utwardza podłoże i może być ponownie nałożony już po 30 minutach.

Jak zwiększyć przyczepność hydroizolacji?
Schomburg Polska Uszczelnianie budowlane
Dane kontaktowe:
24 254 73 42
Sklęczowska 18a 99-300 Kutno
Zobacz firmę w innym dziale: Kleje do płytek ceramicznych

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

- "Nowy środek gruntujący jest idealnym uzupełnieniem naszego programu systemowego AQUAFIN do hydroizolacji budowlanych, ponieważ zapewnia jeszcze większą skuteczność rozwiązań hydroizolacyjnych, takich jak nasza szybkoschnąca mineralna powłoka grubowarstwowa AQUAFIN-RB400" - mówi Rico Ramin, Product Manager ds. hydroizolacji budowlanych i napraw w firmie SCHOMBURG.

Duża elastyczność

Nowy AQUAFIN-Primer nie tylko poprawia właściwości adhezyjne grubowarstwowych powłok modyfikowanych polimerami (FPD), takich jak AQUAFIN-RB400, ale także mineralnych szlamów uszczelniających (MDS) czy zapraw wielofunkcyjnych, takich jak ASOCRET-M30 firmy SCHOMBURG. Może być również stosowany do przygotowania podłoża w systemach tynków renowacyjnych THERMOPAL firmy SCHOMBURG. AQUAFIN-Primer zapewnia elastyczność w zakresie podłoży – można go nakładać zarówno na podłoża o wysokiej, jak i niskiej chłonności, takie jak beton czy mur.

Wysokie bezpieczeństwo

Dzięki AQUAFIN-Primer wykonawcy zyskują pełne bezpieczeństwo na placu budowy. Krzemianowy środek gruntujący znacznie poprawia parametry przyczepności dzięki działaniu stabilizującemu. Ponadto AQUAFIN-Primer nie tylko poprawia przyczepność, ale także jest hydrofobowy, wzmacnia podłoże i zmniejsza jego chłonność kapilarną.

- "Chroni to podłoże przed wnikaniem wilgoci, co jest szczególnie ważne w przypadku nieplanowanych przerw podczas realizacji projektów hydroizolacji" - podkreśla Ramin.

Tydzień aktywnej przyczepności

W przypadku dłuższych przerw w budowie AQUAFIN-Primer firmy SCHOMBURG pozostaje aktywny nawet przez tydzień. "Daje to wykonawcom maksymalną elastyczność. Mogą inaczej koordynować swoje procesy budowlane, ponieważ nie muszą obrabiać podkładu i hydroizolacji na świeżo, jak to zwykle ma miejsce w przypadku innych podkładów krzemionkujących," wyjaśnia Ramin.

Wszechstronne zastosowanie

Użytkownicy mają pełną swobodę w wyborze metody aplikacji – AQUAFIN-Primer można nakładać natryskowo, pędzlem lub wałkiem, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dzięki niskim wartościom emisji zgodnie z GEV-EMICODE środek gruntujący nadaje się również do stosowania w pomieszczeniach.

Nowy AQUAFIN-Primer jest już dostępny u wyspecjalizowanych sprzedawców w kanistrach o pojemności 1, 5 lub 10 litrów.

AQUAFIN-Primer od SCHOMBURG to nowoczesny, jednoskładnikowy środek gruntujący, który zapewnia doskonałą przyczepność, elastyczność i bezpieczeństwo w hydroizolacji budynków. Dzięki szybkiemu schnięciu, wszechstronności i wysokiej efektywności, jest idealnym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób wykonujących prace remontowe we własnym zakresie.

źródło i zdjęcia: Schomburg Polska

Autor
Natalia Karaskiewicz
Natalia Karaskiewicz

Młoda mama, która nie boi się wyzwań i z zaangażowaniem zgłębia tajniki budownictwa. Pracę w redakcji traktuje jako nieustanną formę rozwoju i samorealizacji. Obecnie buduje wymarzony dom, co daje jej cenne doświadczenie i pozwala jeszcze lepiej rozumieć potrzeby czytelników. Od 10 lat związana z Grupą AVT, gdzie redaguje artykuły i porady dotyczące budownictwa, remontów i aranżacji wnętrz. Z pasją dzieli się wiedzą z czytelnikami, tłumacząc skomplikowane zagadnienia w przystępny sposób. Poza pracą najchętniej spędza czas z rodziną podczas weekendowych wycieczek.