Maksymalna prostota w łazience - meble
Od kilku lat obserwujemy tendencję do ujednolicania form, linii i powierzchni. Widoczne jest to m.in. w przypadku mebli łazienkowych. Minimalistyczne meble poznamy przede wszystkim po prostym, geometrycznym projekcie.
Prostokątna podwieszana szafka umywalkowa niby niczym się nie wyróżnia, a jednak przyciąga wzrok i organizuje wokół siebie przestrzeń. Czasami wystarczy zagrać magnetyzującym kolorem, innym razem lepiej postawić na monochromatyczność i wybrać meble w kolorze ścian, np. w bieli.
Łazienka w stylu minimalistycznym - wyposażenie
Jeśli kabina prysznicowa, to taka, której prawie nie widać. Warto zdecydować się na model bez brodzika, czyli z odpływem liniowym, lub z jak najniższym brodzikiem. Doskonale we wnętrzach minimalistycznych sprawdzają się też kabiny typu walk-in.
W zależności od projektu łazienki, mogą to być dwie szklane ścianki lub zaledwie jedna. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie wizualnie będzie wydawało się większe.
Jeśli wanna, to przede wszystkim w otoczeniu bieli. Wybierzmy model wolnostojący i wyeksponujmy go we wnętrzu. Dzięki temu łazienka nabierze charakteru pokoju kąpielowego, którego nadrzędną funkcją jest zapewnianie relaksu. Dyskretna wanna wbudowana w podłogę na pewno także będzie zachęcała do odpoczynku.
Less is more - minimalistyczna armatura łazienkowa
Do osiągnięcia efektu minimalizmu potrzebujemy także odpowiedniej armatury łazienkowej, np. elementów podtynkowych, które zdobywają przychylność nawet największych miłośników wnętrzarskiego less is more.
Komponenty instalacyjne zostają ukryte w ścianie, a na jej powierzchni widzimy to, co armatura ma najatrakcyjniejszego do zaoferowania. Można wybierać wśród szerokiej gamy modułów podtynkowych, jednak przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na jakość elementu podtynkowego - to od niego zależy to, czy po kilku latach użytkowania nie trzeba będzie demontować płytek, żeby wymienić wadliwe urządzenie ukryte w ścianie.
Moduł podtynkowy KLUDI FLEXX.BOXX jest wyposażony w zaawansowane funkcje (element do przepłukiwania instalacji, ochrona przed skraplającą się wodą, izolacja akustyczna itd.), a do tego został objęty 20-letnią gwarancją.
Baterie podtynkowe nie tylko wtapiają się w architektoniczną przestrzeń łazienki, co stają się jej kluczową, integralną częścią. Podobnie jest z zestawami natryskowymi - warto postawić na prostą konstrukcję i subtelną formę, które znajdziemy np. w kolekcji KLUDI NOVA FONTE.
Liczą się szczegóły
Jeżeli do dziedziny baterii łazienkowych wprowadzane są nowe rozwiązania, to tak, aby w żaden sposób nie zakłócały ich minimalistycznego designu. Przykładem może być nowość na rynku - przycisk PUSH&SWITCH, który zastępuje klasyczny przełącznik - jest płaski, delikatny i tylko lekko wysunięty poza linię baterii.
Do czego służy KLUDI PUSH&SWITCH? Jeśli chcesz zmienić źródło wody, np. z rączki natrysku na deszczownicę lub na wylewkę wannową, nie musisz ani nic przestawiać, ani przekręcać. Wystarczy wcisnąć przycisk, który zmieni pozycji ani nie odskoczy, tak jak tradycyjny przełącznik. Koniec z niespodziankami i niekontrolowaną zmianą źródła wody.
PUSH & SWITCH to urządzenie działające bez względu na ciśnienie wody. Jest też dużo trwalsze od tradycyjnego przełącznika, ponieważ nie działa na bazie sprężyny, która z czasem może się zużyć. Jest też dobrze widoczne i łatwiej dostępne. Umila korzystanie z kąpieli.
Przykładów takich rozwiązań jest więcej. Nowoczesne podejście do projektowania baterii, armatury czy nawet mebli łazienkowych stawia na maksymalne wykorzystanie technologii przy jednoczesnym ograniczaniu elementów, które mogłyby ją zdradzać. Dzięki temu łazienka jest pomieszczeniem, które staje się wizytówką minimalistycznych wnętrz.
Źródło i zdjęcia: Kludi Armaturen