Jedną z par elementów użytkowych, które znajdują się w każdym domu, tworzy duet baterii i umywalki. Nie powinniśmy wybierać ich oddzielnie, ponieważ typ umywalki potrafi zawęzić opcję zakupu baterii.
Warto przemyśleć wcześniej, na jaką umywalkę chcemy się zdecydować - wolnostojące misy najlepiej pasują do baterii z wysokim korpusem lub do baterii ściennych, a umywalki z wpustem najlepiej współgrają z armaturą stojącą, dopasowaną właśnie do otworu w umywalce.
Jak dobrać baterię do umywalki?
Duża umywalka wymaga zakupu większego modelu baterii, a mała - zdecydowanie drobniejszego. To najprostsza zasada, z pozoru oczywista, ale często o niej zapominamy.
Niewielka umywalka najlepiej pasuje do baterii o krótkiej wylewce, bo w czasie jej użytkowania woda nie rozchlapuje się na boki. Jeśli mamy możliwość zamontowania dużej umywalki, dobierzmy do niej baterię z wyższym korpusem i z długą wylewką, które zapewnią nam komfort użytkowania.
Marka Kludi ma w swojej ofercie armaturę dopasowaną do potrzeb klienta i odpowiadającą każdemu rozwiązaniu aranżacyjnemu. W serii Kludi Pure&Style znajdują się większe i mniejsze baterie łazienkowe i zlewozmywakowe, których wygląd wpisuje się w różne style wnętrzarskie.
Ogromna popularność tej serii produktów przekonała producenta do poszerzenia oferty o nowe rozwiązania wizualne - czarne, matowe baterie, które wpisują się w najnowsze trendy.
Jakie są optymalne wymiary i odległości baterii od umywalki?
Zaleca się, żeby wylewka baterii nablatowej sięgała około 10 cm wyżej od krawędzi misy umywalki. Ważne jest też dobre wyprofilowanie - woda powinna trafiać dokładnie w środek umywalki.
Perlator s-pointer w bateriach Kludi umożliwia regulację kąta strumienia wody, dopasowuje go do głębokości umywalki i do jej wymiarów zewnętrznych. Jest zamontowany na końcu wylewki - wystarczy lekko go dotknąć, żeby ukierunkować strumień.
Jeśli zdecydujemy się na baterię umywalkową ścienną, umocujmy ją mniej więcej 20 cm nad górną krawędzią ceramiki.
Bateria ścienna czy nablatowa: co wybrać?
Baterie stojące mogą być montowane na krawędzi umywalki albo bezpośrednio na blacie. Do umywalek wolnostojących najlepiej dopasować baterie z wysokim korpusem, a do wiszących i meblowych - baterie montowane na krawędzi. Do umywalek nablatowych lub wpuszczanych w blat skompletujmy baterie ścienne lub mocowane na blacie, czyli za umywalką - będą wyglądały najlepiej.
Baterie nablatowe często przejmują rolę praktycznych dekoracji łazienkowych. Modele z serii Kludi Ameo wpisują się w najnowsze trendy - sprawdzą się we wnętrzach z nowoczesnym wzornictwem.
Baterie ścienne to godna polecenia propozycja zwłaszcza do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Potrafią wyróżniać się prostymi formami, mogą być też w dużej części ukryte w ścianie (na wierzchu pozostają tylko wylewka i uchwyt). Nie zajmują miejsca na krawędzi umywalki, gdzie można ustawiać kosmetyki.
Doskonałym przykładem takiej armatury jest bateria ścienna Kludi Bozz. W jej designie umiejętnie połączono minimalizm z delikatnymi liniami oraz klasyczną elegancją. Łagodne, cylindryczne kształty świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej, jak i w tradycyjnej łazience.
Seria Kludi Bozz zawiera baterie chromowane lub w kolorze czarnym. Ciemna, matowa powierzchnia dodaje armaturze dodatkowej elegancji. Świetnie odnajduje się w towarzystwie białej umywalki - tworzą razem ciekawe, kontrastowe połącznie.
Na co zwracać uwagę, aby wybrać baterię umywalkową wysokiej jakości?
Wymiary, sposób montażu, design – to bardzo ważne aspekty, jednak kluczowa pozostaje jakość wykonania zarówno umywalki, jak i baterii. Należy zwracać uwagę na wszystkie elementy konstrukcyjne baterii - na jej korpus, wylewkę, uchwyty, perlator, głowice czy uszczelki. W ofercie Kludi znajdują się różnorodne baterie umywalkowe, które doskonale łączą w sobie przemyślany design z funkcjonalnością oraz z materiałami najwyższej klasy.
źródło i zdjęcia: Kludi Armaturen