Systemy szuflad to rozwiązanie w istocie bardzo proste - to nic innego jak zamontowane na prowadnicach wysuwane skrzyneczki, w których trzymać możemy różne rzeczy. Dlaczego są tak popularne? Dlatego, że są funkcjonalne.
O ile wybierzemy odpowiedni model i zastosujemy go w odpowiednim miejscu - ułatwi nam utrzymanie porządku i poprawi dostęp do przechowywanych przedmiotów. Tylko jakie szuflady wybrać i gdzie je zamontować?
Nowoczesne systemy szuflad - np. Slim Box marki REJS - bardzo różnią się od tych, które spotkać można było w starych kredensach. Czym? Po pierwsze budową - osadzone są na znacznie wytrzymalszych prowadnicach z pełnym wysuwem, dzięki czemu można je lekko i w całości wysunąć z korpusu szafki.
Mają większy udźwig, a jednocześnie ich ruch jest cichszy i płynniejszy. Po drugie, dzięki rozbudowanej palecie wariantów, można je perfekcyjnie dostosować do potrzeb użytkowników, wymogów zabudowy i specyfiki pomieszczenia. No właśnie - tylko gdzie warto je zamontować?
Szuflady do kuchni
Szuflady kojarzą nam się przede wszystkim z zabudową kuchenną. To tutaj jest najwięcej drobnych rzeczy, które lubią się mieszać, i które są często potrzebne. Sztućce, przyprawy, mały sprzęt AGD, ściereczki i inne akcesoria, takie jak folia do pieczenia i papier znacznie łatwiej uporządkować w szufladach niż w tradycyjnych szafkach.
Zwłaszcza kiedy wykorzystujemy systemy organizacji, np. wkłady z tworzywa i metalu albo relingi. Szuflady warto zamontować w strefie przygotowywania posiłków - dzięki temu ułatwimy sobie pracę i zawsze będziemy mieć pod ręką potrzebne rzeczy, np. dzięki systemowi organizacji szuflad linii Maxima Puro.
Ale to nie jedyne zastosowanie szuflad w kuchni. W nowoczesnych systemach szuflad możemy trzymać znacznie więcej rzeczy - również tych całkiem sporych i ciężkich. W szufladach głębszych, np. we wspomnianych wcześniej Slim Box o wysokości 185 mm i 249 mm, zmieszczą się artykuły spożywcze, a także zastawa i garnki!
Głębsze Slim Boxy dobrze jest montować nie pod samym blatem, ale niżej. Sprawdzą się też w strefie zapasów i przechowywania. Tu zastosowanie znajdą zarówno szuflady frontowe, jak i te wewnętrzne, które schować możemy za jednym wspólnym frontem. Spiżarka zbudowana z takich szuflad jest nie tylko wygodna i pojemna, ale i dyskretna, i elegancka.
Szuflady do salonu i sypialni
Dzięki możliwości ukrycia szuflad i dopasowania ich frontu do reszty zabudowy meblowej, a także dostępności trzech wariantów kolorystycznych (biel, grafit i czerń), systemy Slim Box znakomicie sprawdzają się również w innych wnętrzach. Na przykład w salonach.
W szafkach RTV, konsolkach i komodach możemy schować plączące się ładowarki, piloty i gazety, które zamierzamy jeszcze kiedyś przeczytać. W jadalniach możemy trzymać w nich świąteczną zastawę i porcelanę. Dzięki matom antypoślizgowym będzie zupełnie bezpieczna.
Szuflady absolutnie niezbędne są również w biurkach - zarówno tych używanych przez dorosłych, jak i przez dzieci. To idealne miejsce do przechowywania artykułów biurowych i przyborów szkolnych - kredek, farb czy zeszytów.
Możemy w nich poukładać pamiątki i biżuterię. Dzięki odpowiednim wkładom możemy je ładnie wyeksponować i zabezpieczyć przed poplątaniem i uszkodzeniem.
Ale to nie wszystko. Slim Boxy różnej wielkości przydadzą się też w sypialniach - w szafkach nocnych i komodach oraz w garderobach. Tu wyjątkowo dobrze sprawdzają się szuflady wewnętrzne z przeszklonym frontem i bokami.
Dzięki nim znacznie łatwiej znaleźć poszukiwane w danej chwili części garderoby. W żadnej szafce nie uda nam się utrzymać bielizny, skarpetek i krawatów w takim porządku, jak właśnie w szufladach.
Szafka do łazienki z szufladami
Znacznie mniej oczywistym miejscem dla szuflad są łazienki. I tu Slim Boxy znajdą mnóstwo zastosowań. Możemy w nich ułożyć kosmetyki i przybory toaletowe. W głębszych szufladach możemy trzymać detergenty i ręczniki. Możemy zamontować je nie tylko w szafkach wolnostojących, ale także tuż pod umywalką.
Jeśli zastosujemy odpowiednio wyprofilowaną szufladę i specjalną osłonkę do syfonu REJS, zabezpieczymy produkty przed upadkiem i w pełni wykorzystamy dostępne miejsce. To szczególnie istotne w niewielkich toaletach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. W ten sposób optymalnie zagospodarujemy przestrzeń, w której rano i wieczorem spędzamy sporo czasu.
Źródło i zdjęcia: REJS Sp. z o.o.