Płyty izolacyjne do fundamentów PAROC GRS 20

Optymalne parametry termiczne przegród, a co za tym idzie efektywność energetyczna całego budynku, zaczyna się od solidnych fundamentów. Dosłownie i w przenośni, bowiem brak lub niedostateczna ilość ocieplenia w przypadku ścian gruntowych może generować nawet 1/4 ogólnych strat ciepła z obiektu. Z myślą o zapobieganiu mostkom termicznym tworzącym się poniżej poziomu gruntu powstała płyta izolacyjna PAROC GRS 20.

Płyty izolacyjne do fundamentów PAROC GRS 20
Paroc Izolacje termiczne i akustyczne wełną kamienną PAROC
Dane kontaktowe:
61 468 21 90
Gnieźnieńska 4 62-240 Trzemeszno
Zobacz firmę w innym dziale: Izolacje techniczne

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Ściany piwnic i podłogi na gruncie ocieplone płytami z wełny kamiennej PAROC GRS 20

PAROC GRS 20 to twarda, niepalna, wodoodporna płyta z wełny kamiennej, która sprawdza się przy zabezpieczaniu nowych oraz docieplanych ścian piwnic i podłóg na gruncie, a także tarasów.

Znajdujące się pod ziemią konstrukcje wpływają bezpośrednio na jakość energetyczną budynku oraz zachowanie komfortu cieplnego pomieszczeń wewnętrznych. Dlatego też w kontekście pionowych ścian fundamentowych, PAROC GRS 20 pozwala uzyskać zarówno optymalne parametry izolacji termicznej, jak też sprawny i bezproblemowy drenaż. Otwarta struktura płyt umożliwia szybkie wysychanie budynku, odprowadzając wilgoć na zewnątrz, a także zachowując niski współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,035 W/mK oraz najwyższą klasę reakcji na ogień A1.

Niska nasiąkliwość oraz znikome podciąganie kapilarne płyt PAROC GRS 20

Dzięki naturalnie niskiej nasiąkliwości oraz znikomej zdolności materiału do podciągania wody ku górze za pomocą sił kapilarnych, rozwiązanie skutecznie zabezpiecza znajdujące się pod ziemią konstrukcje przed podsiąkaniem wilgoci z przylegającego gruntu zarówno w zewnętrznej warstwie fundamentu, jak i pod nim.

Aby izolacja pozostała efektywna, jedna strona płyty powinna stykać się z ciepłą konstrukcją (np. podłogą), a druga z podłożem gruntowym. Dzięki wysokiej wytrzymałości na ściskanie (20 kPa) i obciążenia punktowe (150 N), płyta jest w stanie wytrzymać ciężary rzędu nawet 2000 kg/m2.

Bardzo dobre parametry wilgotnościowe i mechaniczne pozwalają również na wykorzystanie płyty w charakterze hydroizolacji tarasu – zarówno w metodzie tradycyjnej, jak i z zastosowaniem mat drenażowych lub izolacji podpłytkowej.

Właściwości płyty PAROC GRS 20:

  • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,035 W/mK
  • Klasa reakcji na ogień: A1
  • Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²
  • Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
  • Opór dyfuzyjny pary wodnej MU, µ: 1
  • Wytrzymałość na ściskanie przy 10% deformacji CS(10), σ10: 20 kPa
  • Obciążenie punktowe PL(5): 150 N
  • Klasa tolerancji grubości: T5
  • Stabilność wymiarowa przy określonej temperaturze (Deklarowana), DS(70,-): ≤ 1%
  • Wymiary: długość: 600 mm, szerokość: 1200 mm grubość: 30-100 mm

źródło i zdjęcia: Paroc