Sygnał alarmowy wysyłany jest po jednoczesnym naruszeniu pól detekcji dla górnego i dolnego piroelementu, co zapobiega wystepowaniu fałszywych alarmów wywoływanych przez małe zwierzęta. Moduł mikrofalowy zapewnia prawidłowe działanie w trudnych warunkach środowiskowych.
Obszar detekcji 12m x 12m można skrócić skokowo nawet do 2,5m oraz kształtować stosownie do wymagań użytkownika za pomocą dedykowanych naklejek maskujących. Oddzielne sterowanie zasięgiem mikrofali gwararantuje zgodność obszaru detekcji PIR i MW.
Kąt obrotu wewnętrznego korpusu można ustalić w 7 położeniach, a redukcję fałszywych alarmów przy skierowaniu czujki na ścianę zapewniają odpowiednie przesłony.
Odporność na fałszywe alarmy zapewnia cyfrowy algorytm detekcji SMDA (Super Multi Dimensional Analysis) szczegółowo analizujący przebieg sygnału z piroelementu, a nie tylko zliczający impulsy.
Obudowa (klasa szczelności IP55) wykonana jest z nowoczesnego tworzywa ASA, 5-krotnie odporniejszego na wpływ UV od powszechnie stosowanego ABS.
Czujkę można montować bezpośrednio na ścianie (także z przewodami prowadzonymi natynkowo w rurce) lub na słupie z wykorzystaniem standardowych taśm metalowych. Dostępny jest opcjonalny czujnik oderwania od podłoża.
Mikrofalowe potwierdzanie detekcji
W czasie działania w niesprzyjających warunkach środowiskowych, np. silne nasłonecznienie lub rozbłyski świateł
z oddalonych pojazdów, układ mikrofalowy w modelach dualnych zapewnia stabilną pracę i zmniejszenie ilości fałszywych alarmów.
Seria VXI została wyposażona w układ Tough Mod.2, którego niski pobór prądu pozwala na zastosowanie także
w modelu zasilanym bateryjnie.
źródło i zdjęcia: OPTEX