Reakcje chemiczne zachodzą na powierzchni betonu pod wpływem promieniowania UV, a porowata struktura paneli SEA zwiększa powierzchnię czynną, biorącą udział w tym procesie. W wyniku zastosowania proekologicznej technologii redukowana jest zawartość tlenków azotu NO2, które stanowią bezpośrednią przyczynę tworzenia się dziury ozonowej.
W przypadku zastosowania technologii TiO2, na powierzchni betonu użytego do produkcji paneli SEA zachodzą silne reakcje utleniające, które przyczyniają się do rozkładu szeregu zabrudzeń organicznych. Neutralizowane są w ten sposób tłuszcze, oleje, bakterie i spaliny osiadające na powierzchni paneli. Pozostałości po tych reakcjach spłukiwane są przez wodę deszczową i nie stanowią zagrożenia dla ekosystemu.
Porowata powierzchnia czołowa paneli sprzyja nasadzeniom pnączy i nie wymaga dodatkowych konstrukcji. Pory i szczeliny między kulkami keramzytu dają idealne zaczepienie dla roślin pnących. Materiały pochodzenia naturalnego stanowią środowisko obojętne dla roślin. Wysoka stabilność cieplna materiału sprawia, że zasadzone pnącza mają doskonałe warunki rozwoju i nie są przegrzewane. Pnące rośliny szybko adaptują się do powierzchni paneli SEA. Obsadzone zielenią ekrany z paneli SEA tworzą przyjazne i estetyczne rozwiązania.
Panele SEA mogą zostać wykończone od tylnej strony powierzchnią strukturalną, zapewniającą przyjazną estetykę. Rozwiązanie to dedykowane jest dla aglomeracji miejskich i wszystkich przypadków, gdzie ekrany sąsiadują z siedliskami, traktami pieszymi i rowerowymi. Strukturalna powierzchnia odwrotnej strony paneli, podnosząc estetykę rozwiązania, zapewnia również dobrą przyczepność dla roślin.
EKRANY PROEKOLOGICZNE poleca POZ BRUK! Materiały, z których wykonane są panele SEA doskonale znoszą próbę czasu. Dzięki parametrom betonu panele są odporne na warunki zewnętrzne. Monolityczna konstrukcja po latach użytkowania nie ulega degradacji.
Źródło: POZ BRUK