DAB Divertron - nowy wymiar sprawności elektronicznych wielostopniowych zatapialnych pomp głębinowych

W przypadku domów jednorodzinnych pompy głębinowe są stosowane w dwóch różnych celach. Pierwszym zastosowaniem jest zapewnienie kompleksowego zaopatrzenia domu w wodę ze studni. Drugim zastosowaniem jest czerpanie wody z ujęcia podziemnego do użytku na zewnątrz budynku, szczególnie do celów nawadniania ogrodu.

DAB Divertron - nowy wymiar sprawności elektronicznych wielostopniowych zatapialnych pomp głębinowych
DAB Pumps Poland Sp. z o.o. Pompy obiegowe, cyrkulacyjne, in-line, wielostopniowe pompy wirowe i samozasysające, zestawy hydroforowe, pompy głębinowe, pompy zatapialne
Dane kontaktowe:
Janka Muzykanta 60 02-188 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Pompa w studni głębinowej jest montowana nawet kilkanaście metrów pod ziemią. To znacząco utrudnia dostęp do urządzenia i jego regularną konserwację, dlatego wybierając pompę do studni głębinowej warto zwrócić uwagę na jej konstrukcję i budowę. Jak dobrać pompę, aby zapewnić jej wieloletnią bezawaryjną eksploatację?

Pompy głębinowe różnią się od siebie pod względem konstrukcji, rozmiaru, wydajności i przeznaczenia. Wszystkie powyższe parametry wpływają na pracę urządzenia w danym środowisku. Studnie głębinowe i ujęcia zewnętrzne różnią się od siebie stopniem czystości, a co za tym idzie czystością tłoczonej wody. To bardzo ważne, żeby dobrana pompa głębinowa była przeznaczona do tłoczenia medium o danej klasie czystości, zwłaszcza w przypadku czerpania wody do użytku na zewnątrz budynku z ujęcia podziemnego, które pod względem klasy czystości nie musi spełniać surowych norm dla wody pitnej.

Na prawidłową i bezawaryjną pracę pompy głębinowej składa się kilka czynników. Urządzenie powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów o podwyższonej odporności na ciągłą pracę w warunkach wodnych. O jego jakości świadczy również zastosowanie nowoczesnych technologii w silniku i elementach hydraulicznych. Bardzo ważne są również zabezpieczenia, które m.in. chronią pompę przed pracą na sucho i zapobiegają powtarzaniu się procedur rozruchowych. To zapewnia płynną pracę urządzenia, jednocześnie wydłużając cykl życia pompy i zmniejszając potrzebę jej częstej konserwacji. Takie zabezpieczenia znajdziemy m.in. w nowym typoszeregu pomp Divertron.

Warto również zwrócić uwagę, że pompy Divertron są idealne do montażu w zbiorniku, dzięki czemu mają szerokie zastosowanie w ogrodnictwie czy w ponownym wykorzystaniu wody deszczowej.

Pompy wodne umieszczane są w studniach głębinowych na głębokości nawet kilkunastu metrów pod powierzchnią ziemi

Pompy wodne umieszczane są w studniach głębinowych na głębokości nawet kilkunastu metrów pod powierzchnią ziemi

Mniejsze zużycie, wysoka wydajność

Pierwsza generacja pomp Divertron została opracowana w 2007 r., wyznaczając nowy standard na rynku: typoszereg pomp zatapialnych z wbudowanym elektronicznym systemem załączania i wyłączania. Po 15 latach i po ponad 1 milionie zainstalowanych urządzeń, nadszedł czas, aby ponownie podnieść poprzeczkę.

Ciągłe badania i rozwój doprowadziły DAB do wprowadzenia na rynek drugiej generacji pomp Divertron. Nowy typoszereg został ulepszony pod względem wydajności energetycznej, co oznacza zwiększenie sprawności i zmniejszenie zużycia energii (o 30%). Nowy Divertron został, z dużym wyprzedzeniem, dostosowany do kolejnych przepisów MEI dotyczących efektywności energetycznej. Jednocześnie konstrukcja nowego Divertrona została udoskonalona, a montaż i konserwacja urządzenia zostały zoptymalizowane i ułatwione.

Trwałość i wytrzymałość podczas użytkowania

Zintegrowany układ elektroniczny zarządza ZAŁ/WYŁ pompy automatycznie, w zależności od zapotrzebowania na wodę, bez konieczności instalowania zewnętrznego sterownika. Zapobiega to pracy pompy na sucho w przypadku długotrwałego braku wody. Łatwiejszy w instalacji, a także bezpieczniejszy w użytkowaniu.

W nowej wersji pompy Divertron wyłącznik pływakowy (jako dodatkowa opcja) działa w połączeniu ze zintegrowanym układem elektronicznym, zapewniając podwójną ochronę przed pracą na sucho oraz zapobiegając powtarzaniu się procedur rozruchowych. Zapewnia to doskonałą i płynną pracę, wydłużając cykl życia pompy oraz zmniejsza jej obciążenie i potrzebę częstej konserwacji. To długoterminowa i naprawdę dobra inwestycja.

Pływakowy sygnalizator poziomu zastosowany wraz z pompą w wersji X, umożliwia zasysanie wody unikając dostawania się do pompy osadów i zanieczyszczeń zalegających na dnie zbiornika czy studzienki. Zestaw jest gotowy do użycia, ponieważ przewód łączący jest dołączony w standardzie.

Wymiana kondensatora jest jedną z najczęstszych czynności konserwacyjnych w tego typu pompach. Nowa konstrukcja pozwala na szybką i łatwą wymianę kondensatora bezpośrednio z zewnątrz, bez konieczności całego demontażu pompy. Nowy wysuwany uchwyt ułatwia przenoszenie pompy, a hak został zaprojektowany w taki sposób, aby w łatwy sposób za pomocą linki, można było opuścić pompę do zbiornika lub studni.

Wirniki z technopolimeru powstały w oparciu o dogłębne badania nad dynamiką płynów, w celu zwiększenia ich wydajności: wyższa sprawność przy niższym zużyciu energii. Silnik został przeprojektowany, aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej oraz poprawić wydajność pompy. Zastosowany system uszczelnienia mechanicznego ma dwie zalety: większą wytrzymałość i trwałość, oraz większą wydajność, dzięki nowej hydraulice.

źródło i zdjęcia: DAB Pumps Poland Sp. z o.o.