PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy suchej zabudowy

Nowe wzory perforowanych płyt sufitowych Gyptone® BIG

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-06-14

Oferta Rigips Gyptone® BIG została poszerzona o dwa nowe wzory płyt sufitowych: Quattro 41-1 i Quattro 41-2. Kwadratowa perforacja 12x12 mm, ułożona w cztery prostokątne pola (we wzorze Quattro 41-2) oraz w dwa prostokąty (wzór Quattro 41-1) daje nowe możliwości w kształtowaniu izolacyjności akustycznej i ochrony przeciwpożarowej wnętrz.

Perforowowane płyty Gyptone® BIG Quattro 41-1 i BIG Quattro 41-2 służą do monolitycznego zabudowania sufitów podwieszanych i okładzin ściennych w pomieszczeniach, w których zwiększone są wymagania pochłaniania dźwięków, a mianowicie: biura, hotele, służba zdrowia, szkolnictwo czy obiekty handlowe.

Najwyższa akustyka wewnątrz pomieszczeń

Płyty z grupy Gyptone wyróżniają się najwyższą elegancją oraz akustyką wśród płyt sufitowych. Nowości wchodzące w ich skład, tak jak pozostałe w tej grupie, wykonane zostały w technologii Activ’Air®, zapewniając redukcję poziomu stężenia formaldehydu w powietrzu aż do 80%.

Kantyna zabudowana płytami Rigips Gyptone® BIG z perforacją Quattro
Wnętrze kantyny zabudowane płytami Rigips Gyptone® BIG z perforacją Quattro

Płyty Gyptone®BIG Quattro 41-1 i 41-2 charakteryzują się także wysokim wskaźnikiem pochłaniania dźwięku αw, który wynosi odpowiednio 0,65 i 0,60.

Łatwy montaż i wysoka estetyka

Płyty charakteryzują się spłaszczonymi krawędziami z czterech stron, co nie tylko ułatwia montaż, ale wpływa także na efekt końcowy - po ich zamontowaniu zyskujemy idealnie gładką powierzchnię, bez widocznych łączeń.

Wnętrze audytorium zabudowane płytami Rigips Gyptone® BIG z perforacją Quattro
Wnętrze audytorium zabudowane płytami Rigips Gyptone® BIG z perforacją Quattro

Gładka powierzchnia, łatwe malowanie

Lico płyt Gyptone® BIG Quattro 41-1 oraz BIG Quattro 41-2 pokryte jest specjalnym kartonem o gładszej powierzchni, co znacząco ułatwia malowanie i nie wymaga żadnych przygotowań.

Tylna strona każdej z płyt jest koloru szarego - zabezpiecza to przed pomyłką i zamontowaniem płyty w niewłaściwy sposób. Ponadto płyty można malować każdym rodzajem farby (oprócz środków na bazie mineralnej), zarówno w celu zmiany koloru, jak i renowacji.

- Jeśli zależy nam na idealnie gładkiej powierzchni, a dodatkowo chcemy zadbać o komfort i zdrowie nasze i naszych bliskich, to nowe produkty z grupy Gyptone będą właściwym rozwiązaniem. Co więcej, zarówno płyty Gyptone® BIG Quattro 41-1 oraz Gyptone® BIG Quattro 41-2, są bardzo odporne na upływ czasu. Podczas użytkowania nie wyginają i nie odbarwiają się, a na ich powierzchni nie powstają żadne spękania. Gwarancja wytrzymałości przekłada się zatem na trwałość całej zabudowy na lata - mówi Kamil Grzelak, Product Manager

Niepalny sufit w klasie A2

Płyty Gyptone® BIG Quattro 41-1 oraz 41-2 posiadają doskonałe właściwości w zakresie reakcji na ogień. Każda z nich klasyfikowana jest jako materiał A2, co oznacza, że są niepalne. Właściwość ta w sposób istotny podnosi bezpieczeństwo osób przebywających w pomieszczeniach wykończonych płytami Gyptone® BIG Quattro 41-1 oraz 41-2.

Perforowane płyty Gyptone®BIG mają 12,5 mm grubości, 1200 mm szerokości oraz 2400 mm długości.

źródło i zdjęcia: Rigips

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum