EURO SZAKK PL Przydomowe oczyszczalnie ścieków
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 60490
Porady od EURO SZAKK PL
Jak zagospodarować osad z przydomowej oczyszczalni ścieków?
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na efektywne i ekologiczne zarządzanie ściekami na terenach bez dostępu do kanalizacji. Jednak korzystanie z takiego systemu wiąże się z koniecznością regularnego usuwania i zagospodarowania osadu, który gromadzi się w oczyszczalni. Jak prawidłowo zagospodarować osad z przydomowej oczyszczalni ścieków, aby proces ten był bezpieczny i zgodny z obowiązującymi przepisami.
Jak bezproblemowo zgłosić budowę przydomowej oczyszczalni ścieków?
Planując zakup przydomowej oczyszczalni ścieków, istotne jest uwzględnienie kilku czynników, które pozwolą na odpowiedni dobór urządzenia oraz jego właściwe umiejscowienie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków - jak działa?
Ścieki wprowadzane do oczyszczalni są poddawane procesom biologicznym oraz mechanicznym, w wyniku których zostają one oczyszczone z substancji zanieczyszczających. Następnie, woda oczyszczona jest odprowadzana do gruntu lub do cieku wodnego. Oczyszczenie ścieków ma na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne, a także zapobieganie rozwojowi chorób i zagrożeń dla zdrowia ludzi i zwierząt.
Kiedy warto zdecydować się na oczyszczalnię, a kiedy na szambo?
Podczas budowy domu musimy podjąć decyzje na temat wielu różnych kwestii, w tym wyboru odpowiednich metod i technologii budowlanych. Jedną z takich kwestii jest sposób odprowadzania ścieków bytowych. Mamy kilka opcji do wyboru. Najprostszą, ale jednocześnie najdroższą w eksploatacji, jest przyłączenie się do miejskiej lub gminnej sieci oczyszczalni ścieków.
Kiedy oczyszczalnia, a kiedy szambo?
Podczas budowy domu należy podjąć różne decyzje dotyczące wyboru odpowiednich metod i technologii budowlanych. Jedną z nich jest sposób odprowadzenia ścieków bytowych. EURO SZAKK przedstawia kilka pomocnych rozwiązań tego problemu.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków - co należy wiedzieć?
Zarówno na wsiach jak i w miastach wciąż istnieją tereny, które nie mają podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Powodów może być wiele, a wśród nich – problemy techniczne i kosztowność inwestycji. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w takiej sytuacji jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. Co powinniśmy wiedzieć, decydując się na taką inwestycję?
Jak zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków na kopcu nasypowym?
W sytuacji występowania wysokiego poziomu wody gruntowej, nie jest możliwe zamontowanie oczyszczalni ścieków w standardowej konfiguracji. Co należy zrobić?
Co należy wiedzieć przed zakupem przydomowej oczyszczalni ścieków?
Przy zakupie przydomowej oczyszczalni ścieków należy wziąć pod uwagę kilka czynników pozwalających na odpowiedni dobór samej oczyszczalni jak również odpowiednie umiejscowienie jej zgodne z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego.
Odprowadzanie ścieków: szambo czy przydomowa oczyszczalnia?
Ścieki bytowe, czyli to, czego chcemy pozbyć się z gospodarstwa domowego za pomocą instalacji kanalizacyjnej, najłatwiej odprowadzić jest przez przyłącze do sieci kolektorów ściekowych obsługujących większy obszar (poczynając od lokalnych – wiejskich, czy osiedlowych, a na miejskich kończąc). Niewątpliwie jest to rozwiązanie wygodne, lecz drogie, bo nie tylko koszty samej inwestycji, rosnące wraz z długością przyłącza, ale również eksploatacji znacznie obciążają właściciela domu
Jak wygląda montaż przydomowej oczyszczalni ścieków?
Zbiorniki SZAKK wykonane są z polietylenu, który stanowi konstrukcję samonośną i został zaprojektowany do posadowienia w gruncie niespoistym obsypane piaskiem średnim i grubym na głębokości 0,5 metra licząc od górnej krawędzi zbiornika.