Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Fronius Tauro - nowy falownik do dużych instalacji PV

Fronius Tauro to nowy, komercyjny falownik o mocy 50 kW. Pozwala na jeszcze efektywniejszą eksploatację dużych instalacji PV. Co więcej, może pracować z pełną mocą mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Pierwsi użytkownicy chwalą go za dużą dowolność w projektowaniu instalacji, energooszczędność i łatwość obsługi.

Fronius Tauro - nowy falownik do dużych instalacji PV
Fronius Instalacje fotowoltaiczne
www.fronius.com
Fronius Instalacje fotowoltaiczne
Dane kontaktowe:
32 621 07 00
Gustawa Eiffel`a 8, 44-109 Gliwice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?
  • Jakie są zalety falownika Fronius Tauro?
  • Jaki jest koszt eksploatacji falownika Fronius Tauro?
  • Jakie funkcje oferuje Fronius Tauro?

Fronius prezentuje nowy falownik Fornius Tauro

Fronius Tauro ECO jest obecny na rynku od maja ostatniego roku, a zaś niedawno przedstawiono wydajniejszy model Fronius Tauro. Pod wspólnym motto produktowym "Designed to perform" tworzą one niespotykany duet przewidziany do wydajnych kosztowo, a równocześnie elastycznych projektów. Każdy z nich oferuje wyjątkowe zalety wykorzystywane w zależności od wymagań danej instalacji PV. Fronius Tauro jest dostępny w klasie mocy 50 kW. Wyposażono go w trzy trackery MPP; obsługuje bardzo szeroki zakres napięcia wejściowego, dlatego jest przeznaczony przede wszystkim do wymagających projektów PV. Tauro ECO dysponuje jednym trackerem MPP, jest wydajny, zoptymalizowany kosztowo i dostępny w klasach mocy 50, 99,99 i 100 kW.

Optymalizacja kosztów, długa żywotność, elastyczny design i wydajny serwis – to wyróżnia nasz komercyjny falownik "Fronius Tauro"w ten sposób podsumowuje jego zalety Martin Hackl, dyrektor globalny jednostki biznesowej Solar Energy, Fronius International GmbH.

Martin Hackl, dyrektor globalny jednostki biznesowej Solar Energy, Fronius International GmbH
Martin Hackl, dyrektor globalny jednostki biznesowej Solar Energy, Fronius International GmbH fot. Fronius

Koszt eksploatacji i zastosowanie falownika Fronius Tauro

Obudowa o podwójnych ściankach i aktywne chłodzenie zapewniają długą żywotność i solidność, przy równocześnie pełnej mocy. Dzięki klasie ochrony IP 65 i niespotykanej technologii chłodzenia falownik można zamontować nawet w niechronionym obszarze zewnętrznym i przy bezpośrednim promieniowaniu słonecznym bez dodatkowego urządzenia zabezpieczającego.

Dobry komercyjny falownik musi być wytrzymały i solidny. „Fronius Tauro stworzyliśmy tak, aby mógł stawić czoła nawet najbardziej niesprzyjającym warunkom środowiska i w każdym przypadku dostarczył najwyższych uzysków mówi Jasmin Gross zajmująca się marketingiem produktów we Fronius International GmbH.

Innowacyjna architektura systemu sprawia, że Fronius Tauro jest szczególnie elastyczny przy projektowaniu instalacji. Falownik wyposażono w nowoczesne funkcje, jego instalacja jest szybka, a konserwacja wydajna. W przypadku serwisowania wystarczy wymiana danego modułu mocy na miejscu. To zapewnia stabilną eksploatację i sprawia, że serwis jest szybki i opłacalny kosztowo. Jak wszystkie produkty Fronius, także Tauro można wygodnie monitorować, sterować i konserwować przez smartfon lub na pulpicie komputera. Cyfrowe narzędzia Fronius wspierają instalatora na każdym kroku, począwszy od uruchamiania z Solar.start, poprzez monitorowanie z Solar.web, aż po wsparcie z Solar.SOS. Dzięki otwartej architekturze systemu możliwa jest także łatwa integracja komponentów firm zewnętrznych.

Prezentacja falownika Fronius Tauro

Projektowanie instalacji z użyciem falownika Fronius Tauro

Falownik można zamontować zarówno jako wiszący na podparciu konstrukcji, jak też leżący płasko na ziemi. Komercyjne falowniki zostały zoptymalizowane do zastosowania w instalacjach o konstrukcji centralnej i rozproszonej. Tak duża dowolność w projektowaniu sprawia, że instalator zyskuje maksymalną elastyczność, co wpływa pozytywnie na koszty. Dodatkowa optymalizacja kosztów odbywa się poprzez tak zwany AC Daisy Chaining. Przy tym dzięki połączeniu falowników redukowane jest zapotrzebowanie na komponenty dodatkowe i okablowanie.

źródło i zdjęcia: Fronius