Korzyści z używania programu Aquarea Designer
Aquarea Designer to program, który pomaga projektantom, instalatorom i dystrybutorom dobrać odpowiednią pompę ciepła z serii Aquarea dla konkretnego budynku. Program pomaga wyliczyć koszty energii zużywanej przez projektowany układ i współczynnik efektywności SCOP dla ogrzewanych pomieszczeń, dla ciepłej wody użytkowej i wspólny dla obu. Dzięki Aquarea Designer projektant lub instalator może zaprezentować klientowi porównanie wydajności i kosztów eksploatacji oraz konserwacji instalacji ogrzewania pompą ciepła z innymi systemami grzewczymi, np. z ogrzewaniem gazowym, olejowym czy elektrycznym.
Możliwość zdalnego dostępu z poziomu każdego urządzenia, bez konieczności logowania się, to nie jedyna zmiana w programie. Dodatkowo, Panasonic wprowadził szereg domyślnych i automatycznie aktualizowanych danych. Dla przykładu, w starszej wersji programu należało samodzielnie konfigurować różne koszty, choćby ceny prądu. W nowej wersji online tego typu dane są aktualizowane domyślnie. Kolejnym ułatwieniem jest skrót do schematów hydraulicznych, dzięki któremu instalatorzy czy projektanci szybko i łatwo dopasują gotowe do wykorzystania schematy do wybranej pompy. W procesie doboru pompy ciepła dostępne są również akcesoria, które na ostatnich etapach projektowania instalacji pomagają w wyborze schematu hydraulicznego. Nowa wersja programu generuje również SCOP dla zdefiniowanego zastosowania.
Czy w Aquarea Designer można zaprojektować instalację pompy ciepła?
Za pomocą programu można wykonywać projekty instalacji pompy ciepła. Program uwzględnia zyski solarne, obliczenia zapotrzebowania na podstawie zużycia innego paliwa, wybór modelu pompy ciepła (Split, Monoblok, All in One), a także akcesoria takie jak zbiorniki buforowe i podgrzewacze CWU. Po analizie dodatkowych danych, takich jak zapotrzebowanie na ogrzewanie, temperatura zasilania i powrotu czynnika grzewczego, dane klimatyczne (w tym temperaturę zewnętrzną), program generuje prosty i przejrzysty raport, schemat hydrauliczny oraz etykietę energetyczną. Prowadzi też krok po kroku do zbudowania bazy danych tworzonego projektu i pozwala na generowanie raportu, który może zostać zapisany w formacie PDF.
źródło i zdjęcia: Panasonic