Jak wykonać elewację domu z okładziny drewnopodobnej?
Przede wszystkim trzeba zainwestować w dobrej jakości materiał. Dlatego coraz częściej projektanci i sami inwestorzy wybierają kompozyt, który świetnie zastępuje naturalne drewno (ma podobną strukturę, ten sam kolor i zapach, jest równie ciepły i przyjemny w dotyku), będąc jednocześnie dużo bardziej odpornym na zmienne i niekorzystne warunki pogodowe, jakie panują w naszym klimacie.
Ponadto deska kompozytowa nie wymaga regularnego, pracochłonnego i kosztownego olejowania i impregnowania - jak deski z drewna litego. Taką elewację wystarczy raz na jakiś czas umyć wodą pod ciśnieniem. Niezwykle ważną kwestią jest również montaż elewacji, który będzie miał wpływ na jej wygląd w przyszłości.
System desek elewacyjnych EkoTeak charakteryzuje prosty i szybki montaż, z którym użytkownik poradzi sobie sam, bez względu na rodzaj ściany i ocieplenia domu, na jakie położona zostanie deska elewacyjna kompozytowa. Opinie wielu użytkowników potwierdzają, że montaż elewacji można bez problemu wykonać samodzielnie - również na fasadzie z termoizolacją styropianową.
Ile kosztują deski kompozytowe na elewacje?
Cena systemu elewacyjnego zawsze jest taka sama bez względu na region Polski. Każdy dystrybutor oferuje produkty EkoTeak w tych samych cenach detalicznych - wyjaśnia przedstawiciel firmy. Stąd indywidualnie wyceniany jest również montaż deski elewacyjnej. Cena jest uzależniona od metrażu elewacji, rodzaju konstrukcji, przygotowania podłoża, kosztów samego materiału, jego transportu oraz robocizny.
Sieć dystrybutorów EkoTeak - producenta deski kompozytowej
Warto podkreślić, że firma EkoTeak produkuje wszystkie swoje systemy na zamówienie pod konkretny wymiar - nie generując przy tym niepotrzebnych i kosztownych dla Klienta odpadów. Producent oferuje ponadto ciekawe cykliczne promocje dla klientów indywidualnych oraz partnerów handlowych.
źródło i zdjęcia: EkoTEak