Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Dla tych, którzy lubią czytać w wannie

Klasycznie – książki i gazety, lub nowocześnie – z czytnikiem w dłoni. Relaks z czymś do czytania w wannie nie może się równać niczemu innemu… pod warunkiem, że stworzysz sobie do tego odpowiednie warunki.

Dla tych, którzy lubią czytać w wannie
Coram Wyposażenie łazienek
coram.pl
Coram Wyposażenie łazienek
Dane kontaktowe:
22 899 15 40, 22 899 03 20
Bełdan 4, 02-695 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Miejsce na książki i gazety

Cisza, ciepła woda i możliwość bycia sam na sam z myślami – to największe zalety wieczornego czytania w wannie. Największymi minusami są za to zamoczone książki i rozmokłe gazety. Nie da się ukryć, że kładzenie gazet gdziekolwiek w pobliżu źródła wody to zły pomysł. Gdzie więc trzymać gazety?

  • Klasyczny drewniany gazetownik do łazienki można złożyć i rozstawić dopiero, gdy będzie potrzebny.
  • Gazety można też trzymać w naturalnym koszu takim jak Sealskin Weave zawieszonym wysoko, by nie dostała się do niego woda.
  • Wystrój łazienki do czytania w wannie ciekawie uzupełnia też kolekcja Sealskin Brix, w której skład wchodzą kubiki do dowolnej aranżacji przestrzeni. Można w nich i na nich trzymać książki, gazety czy czytnik.
  • Zamiast gazetownika do łazienki sprawdzają się też kieszenie, które można zawiesić np. na ścianie czy drzwiach. Zajmują mało miejsca i mieszczą wszystko to, co przydaje się w wannie.

Światło do czytania w wannie

To, czy da się czytać książki w łazience, zależy od oświetlenia. Zimne światło nie tworzy zbyt nastrojowej atmosfery, dlatego do czytania w wannie poleca się raczej świetlówki o ciepłym świetle 2000 – 4000 K. Jeśli tradycyjna lampka, to z mocną żarówką, bo to jasność jest w przypadku czytania w wannie najważniejsza.

Okolice wanny doświetli lampka nad lustro Tiger Ancis o mocy 720 lumenów lub jeszcze mocniejsza świetlówka Helena, której moc to aż 950 lumenów. Jeśli czytanie w wannie jest ważne, warto wyjąć książkę w sklepie podczas zakupów i sprawdzić, czy da się ją swobodnie czytać w odległości 1-2 m od takiej lampki. Ciekawym rozwiązaniem może być też podświetlany panel w obudowie wanny, który można włączać tylko do czytania.

Jak jeszcze uprzyjemnić czytanie w wannie?

Lektura to przede wszystkim pobudzenie zmysłu wyobraźni. W kąpieli można jednak oddziaływać również na węch, przez co sesja z książką robi się jeszcze przyjemniejsza. Najprostszy sposób to odpowiednie płyny, żele i olejki do kąpieli. Można użyć jednak również świecy zapachowej, np. o aromacie zimowego lasu, drzewa sandałowego czy świeżo wypranej pościeli. Możliwości jest wiele, a odpowiednio przemyślane mogą uzupełnić nie tylko nastrój w danej chwili czy zapach kosmetyków kąpielowych, ale też… tematykę książki.

źródło i zdjęcie: Coram