Dlaczego kompozytowe bloczki zyskały popularność?
Tradycyjne bloczki kołowe na jachtach mają drewnianą obudowę. Jest to rozwiązanie pełne wad. Największą z nich jest to, że drewno, które długo znajduje się w środowisku wilgotnym, zaczyna gnić i nie spełnia już swojej funkcji.
Tego typu drewniane bloczki kołowe należy więc stale wymieniać. Wiąże się to oczywiście z kosztami.
Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych, drewnianych bloczków kołowych są bloczki wykonane z kompozytu drewna. Są one zdecydowanie trwalsze i nie wymagają tak częstego wymieniania.
Bloczki kołowe do jachtów wykonane z kompozytu cechują się nie tylko długą żywotnością, lecz także estetycznym wyglądem.
Cechy bloczków kołowych z kompozytu
Bloczki kołowe do jachtów wytworzone z kompozytu cechują się przede wszystkim:
- brakiem absorpcji wody, co zapobiega ich gniciu (kompozyt nie wchłania wody, gdyż wszystkie jego komponenty połączone są w sposób zatrzymujący wszelką absorpcję);
- odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne;
- brakiem konieczności konserwacji;
- brakiem konieczności impregnacji;
- wyjątkowo długą żywotnością;
- dobrym harmonizowaniem ze stalą nierdzewną;
- estetycznym wyglądem;
- ładnym zapachem (przypominają zapach drewna);
- niską ceną (względem powyższych walorów).
Zalety profili z kompozytu drewna znacznie przewyższają więc zalety tradycyjnego drewna.
Nie oznacza to jednak, iż każdy produkt z kompozytu będzie wysokiej klasy. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na najbardziej istotne parametry.
Zastosowanie kompozytu drewna w przyszłości
Możliwości wykorzystania profili kompozytowych jest wiele. Są to na przykład wytwarzanie powierzchni tarasowej, elewacyjnej czy produkowanie bloczków kołowych do jachtów.
Kompozyt, który z roku na rok jest coraz popularniejszym surowcem, z dużym prawdopodobieństwem doczeka się w przyszłości jeszcze innego zastosowania.
źródło i zdjęcia: EkoTeak Sp. z o. o.