Przekroczenie temperatury 100°C lub wyłączenie zasilania AC zostanie wykryte przez DFS. Jeśli sytuacja ta będzie trwała dłużej niż 5 sekund, wyłącznik DFS przełączy się do pozycji OFF. Ze względu na to, że DFS znajduje się blisko modułów fotowoltaicznych, prąd stały wysokiego napięcia z modułów PV zostanie całkowicie odizolowany gwarantując strażakom bezpieczeństwo podczas gaszenia pożaru w domu.
Wyłącznik DFS posiada również funkcję automatycznego resetowania. Oznacza to, że urządzenia to wyłącza się automatycznie, gdy zasilanie AC jest wyłączone oraz włącza również automatycznie po ponownym włączeniu zasilania AC. Dzięki temu nie musimy resetować go ręcznie każdorazowo po zaniku zasilania.
DFS jest wyposażony w przełącznik Santon typu X, który jest najpopularniejszym przełącznikiem DC do zastosowań w branży fotowoltaicznej. Mechanizm sprężynowy „snap-action” o czasie reakcji wynoszącym zaledwie 3 milisekundy ogranicza łuk elektryczny. W połączeniu z samoczyszczącymi stykami zwiększa trwałość oraz bezpieczeństwo.
DFS wyposażony jest również w dławiki kablowe M12, co jest kolejnym czynnikiem niwelującym zagrożenie do minimum. Ze względu na to przełącznik Santon typu X jest najczęściej wybierany przez wielu producentów falowników.
Wyłączniki DFS są europejskim produktem działającym zgodnie z normą IEC 60947 oraz wszelkimi standardowymi międzynarodowymi procedurami strażackimi, dzięki czemu w przypadku pożaru zyskujemy cenny czas na jego ugaszenie.
źródło i zdjęcia: Growatt