Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Automatyzacja linii do anodowania w firmie Effector S.A.

Przedmiotem prowadzonych inwestycji w spółce Effector jest m.in. wymiana oprogramowania na istniejących liniach nr 7, 8 i 9, na automatykę firmy Monti Engineering - uznanego producenta urządzeń do obróbki aluminium. W efekcie zmodernizowany system będzie znacznie wydajniejszy oraz pozwoli na optymalizację zarządzania procesami anodowania.

Automatyzacja linii do anodowania w firmie Effector S.A.
EFFECTOR S.A. Listwy wykończeniowe
www.effector.pl
EFFECTOR S.A. Listwy wykończeniowe
Dane kontaktowe:
+48 41 348 70 20
Hauke-Bosaka 2, 25-214 Kielce

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Aktualizacja automatyki przy pomocy nowego oprogramowania Alumaster ACP "Plus" wraz z dostosowaniem całej istniejącej instalacji, umożliwi m.in.usprawnienie obsługi wsadów profili aluminiowych w różnych obszarach linii anodowania oraz w należących do niej zbiornikach, podgląd i interwencję w czasie rzeczywistym w różne operacje, a także kontrolę parametrów wanien procesowych oraz innych urządzeń.

Zapewni także stałe monitorowanie i termoregulację temperatur w różnych zbiornikach procesowych oraz włączanie i wyłączanie prostowników i transformatorów, otwieranie i zamykanie styków elektrycznych belek anodowych, itp. Ze względu na stałe czasy obcieku i zaplanowany kąt nachylenia ładunków podczas zanurzania i wynurzania oraz przemieszczania z jednego zbiornika do drugiego, następuje znaczne zmniejszenie transportu zanieczyszczonego roztworu, a zatem mniejsza produkcja szlamu w oczyszczalni ścieków.

Stała powtarzalność grubości warstwy tlenków i wymaganych kolorów jest osiągana dzięki w pełni zintegrowanemu oprogramowaniu sterującemu i cyfrowemu sterowaniu prostownikami. Aby linia do anodowania funkcjonowała w cyklu w pełni automatycznym, wszystkie parametry wpływające na proces podlegają stałej kontroli. Zautomatyzowana instalacja posiada wiele zalet,w istotny sposób obniża koszty zarządzania oraz gwarantuje większą powtarzalność faz przetwarzania, a co za tym idzie, znacznie wyższy jakościowy standard niż analogiczna linia, obsługiwana ręcznie lub półautomatycznie.

źródło i zdjęcie: EFFECTOR S.A.