Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Korzyści z instalacji gruntowego wymiennika ciepła

Gruntowy wymiennik ciepła (GWC) można i należy instalować wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba dogrzania lub schłodzenia powietrza dostarczanego do danego obiektu. Zamontowany GWC staje się w obecnym czasie niezbędnym uzupełnieniem instalacji wentylacji mechanicznej. Jeżeli inwestor zamierza wykonać obiekt pasywny lub wysoce energooszczędny to system GWC staje się niezbędnym uzupełnieniem przy ogrzewaniu i chłodzeniu tego obiektu.

Korzyści z instalacji gruntowego wymiennika ciepła
Global Tech Gruntowe wymienniki ciepła GEOSTRONG, GLOBAL
www.gruntowe-wymienniki.pl
Global Tech Gruntowe wymienniki ciepła GEOSTRONG, GLOBAL
Dane kontaktowe:
32 264 86 86, 696 065 201
Armii Krajowej 1C, 42-520 Dąbrowa Górnicza

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Wysoka sprawność gruntowego wymiennika ciepła

Gruntowy wymiennik ciepła charakteryzuje się dużą sprawnością, którą mierzy się ilością mocy włożonej do uzyskanej (COP). Przy pompach ciepła wartość COP wynosi ok 5.0. Przy stosowaniu GWC wartość COP wynosi powyżej 20. Należy również pamiętać o ciągle rosnących kosztach ogrzewania, które można zdecydowanie obniżyć poprzez zastosowanie wymiennika gruntowego.

Gruntowy wymiennik ciepła to rozwiązanie ekologiczne

Gruntowy wymiennik ciepła to rozwiązanie ekologiczne i jest jednym z odnawialnych źródeł energii (OZE). Gruntowy wymiennik ciepła wykonany w każdym systemie ale prawidłowo dobrany zabezpieczy wszelkie urządzenia wentylacyjne przed napływem powietrza o temperaturach minusowych. Unikamy wtedy zagrożenia związanego z zamarzaniem nagrzewnic wodnych lub z oszronieniem samego wymiennika w centrali.

GWC - antidotum na oszronienie centrali wentylacyjnej

Istnieje kilka sposobów rozwiązań przez producentów central wentylacyjnych aby usunąć zjawisko szronienia. Są to systemy grzałek elektrycznych montowanych na wejściu do centrali, systemy recyrkulacji lub cyklicznego wyłączania wentylatora nawiewnego. Ominiemy wszystkie te problemy dostarczając po prostu zimą powietrze o temperaturach dodatnich.

źródło i zdjęcia: Global-Tech