Mała łazienka, małe sprzęty
Całkowicie białe, małe pomieszczenie może przytłaczać. Warto więc przełamać jednostajny wystrój ciekawymi kafelkami. Gra proporcjami i oryginalne kształty urozmaicą wnętrze.
By uniknąć wrażenia wysokiego, malutkiego pomieszczenia, ściany można podzielić, np. do pewnej wysokości stosując jeden kolor, a wyżej inny, lub grając matem i błyskiem. Musimy jednak uniknąć wrażenia nadmiaru, o które łatwo jest łazience o powierzchni ok. 2 metrów.
Masz wrażenie, że do małej toalety wiele się nie zmieści? Zmierz sam rezerwuar i porównaj jego wymiary z innymi dostępnymi na rynku. Dodatkowe centymetry można odzyskać dzięki zabudowie podtynkowej, zamiast tradycyjnej spłuczki.
Mając pewność, że mała toaleta została zaprojektowana maksymalnie oszczędnie, jeśli chodzi o powierzchnię sprzętów, czas na dodatki. Kupno standardowych zamiast tych o ograniczonej kubaturze to kolejny popularny błąd.
Zwróć uwagę na takie sprzęty jak:
- Podajnik papieru toaletowego - tradycyjny będzie zawadzał. Dobrym rozwiązaniem będzie pionowy model z serii Tiger Tune lub Tiger Urban w formie paska. Gdy nie ma w nim papieru, jest złożony.
- Szczotka toaletowa - w większości łazienek jest to element mniej istotny, ukrywany zwykle gdzieś za WC. W małej łazience to jeden z kilku jedynych sprzętów. Musi więc robić wrażenie. Świetnym sposobem na zaoszczędzenie miejsca jest też wielofunkcyjny „kombajn”: szczotka, miejsce na papier i wieszak na ręcznik w jednym, np. Sealskin Brix lub Square.
źródło i zdjęcia: CORAM