Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria łazienkowe

Akcesoria do małej, osobnej toalety

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2020-06-29

Osobna toaleta to duża wygoda dla mieszkańców, ale często z uwagi na brak miejsca i pomysłu, jej wystrój jest ascetyczny. CORAM DIY podpowiada jak ciekawie zaaranżować toaletę o niewielkiej powierzchni.

Mała łazienka, małe sprzęty

Całkowicie białe, małe pomieszczenie może przytłaczać. Warto więc przełamać jednostajny wystrój ciekawymi kafelkami. Gra proporcjami i oryginalne kształty urozmaicą wnętrze.

By uniknąć wrażenia wysokiego, malutkiego pomieszczenia, ściany można podzielić, np. do pewnej wysokości stosując jeden kolor, a wyżej inny, lub grając matem i błyskiem. Musimy jednak uniknąć wrażenia nadmiaru, o które łatwo jest łazience o powierzchni ok. 2 metrów.

Masz wrażenie, że do małej toalety wiele się nie zmieści? Zmierz sam rezerwuar i porównaj jego wymiary z innymi dostępnymi na rynku. Dodatkowe centymetry można odzyskać dzięki zabudowie podtynkowej, zamiast tradycyjnej spłuczki. 

Mając pewność, że mała toaleta została zaprojektowana maksymalnie oszczędnie, jeśli chodzi o powierzchnię sprzętów,  czas na dodatki. Kupno standardowych zamiast tych o ograniczonej kubaturze to kolejny popularny błąd.

Zwróć uwagę na takie sprzęty jak:

    • Podajnik papieru toaletowego - tradycyjny będzie zawadzał. Dobrym rozwiązaniem będzie pionowy model z serii Tiger Tune lub Tiger Urban w formie paska. Gdy nie ma w nim papieru, jest złożony.

    • Szczotka toaletowa - w większości łazienek jest to element mniej istotny, ukrywany zwykle gdzieś za WC. W małej łazience to jeden z kilku jedynych sprzętów. Musi więc robić wrażenie. Świetnym sposobem na zaoszczędzenie miejsca jest też wielofunkcyjny „kombajn”: szczotka, miejsce na papier i wieszak na ręcznik w jednym, np. Sealskin Brix lub Square.

źródło i zdjęcia: CORAM

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum