W przypadku, gdy jednak chcemy umieścić urządzenie grzewcze w miejscu gdzie nie ma komina lub trudno go tam umieścić, najlepszym rozwiązaniem będzie stalowy komin zewnętrzny.
Kominy stalowe zewnętrzne
Kominy te występują w wielu konfiguracjach i mają długą żywotność, którą zapewnia wysoka odporność na działanie agresywnych składników kondensatu. Komin ze stali kwasoodpornej odprowadzi spaliny z wszelkiego rodzaju kotłów, kominków i pieców wolnostojących.
Lekka modułowa konstrukcja i łatwość przeprowadzenia instalacji poszczególnych elementów całego systemu to zalety stalowych kominów zewnętrznych.
Jak montować zewnętrzne systemy kominów stalowych?
Zewnętrzne kominy stalowe mogą być posadowione na płycie fundamentowej i za pośrednictwem wspornika komina przykręcone do ściany domu.
Płyta fundamentowa, w zależności od zastosowanego typu wspornika, pozwoli regulować położenie odległości montażu komina od ściany.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze komina zewnętrznego?
Prowadzony komin przy ścianie budynku musi być odpowiednio ocieplony, ponieważ brak izolacji przewodu spalinowego wychładza spaliny, ciąg kominowy się zmiejsza, a ze spalin wykrapla się woda.
Dlatego najczęściej montuje się dwuścienne systemy odprowadzania spalin, w których przestrzeń między rurą spalinową a płaszczem zewnętrznym wypełniona jest izolacją z wełny mineralnej.
Ściana budynku ma także duże znaczenie - musi być ocieplona styropianem lub wełną mineralną. Tak przygotowana instalacja zapewni odpowiednią pracę całego układu i jego wieloletnią eksploatację.
źródło i zdjęcia: Jeremias