Najważniejsze kryteria wyboru blachodachówki

Blachodachówka jest doskonałym wyborem jeśli zależy nam na trwałym i szczelnym pokryciu w dobrej, przystępnej cenie. Prezentują się elegancko na dachu, są lekkie i proste w montażu, a gwarancja sięga kilkudziesięciu lat. Jednak blachodachówka blachodachówce nierówna. Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Najważniejsze kryteria wyboru blachodachówki
Blachy Pruszyński BLACHA DACHOWA: REGLE, LOARA, REN, PŁASKA, NA RĄBEK
Dane kontaktowe:
22 738 60 00
Sokołowska 32b 05-806 Komorów, Sokołów

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Rodzaj przetłoczenia, kolor, powłoka - wygląd blachodachówki

Pierwsze, na co zwracamy uwagę to rodzaj przetłoczenia. Tutaj wybór jest bardzo subiektywny - kierujemy się własnymi upodobaniami oraz stylem w jakim jest zbudowany nasz dom. Firma Blachy Pruszyński ma w swojej ofercie pokrycia w stylu tradycyjnym typu MODUS, jak również nowoczesnym np. dostępna w wersji panelowej oraz ciętej na wymiar blachodachówka REN.

Następnym krokiem jest dobór koloru oraz rodzaju powłoki. W zależności od tego czy wolimy połyskujące wykończenia, czy matowe, mamy kilka możliwości. Powłoka może być poliestrowa o grubości 25 μm. W tym przypadku mamy szeroki wybór jeśli chodzi o kolorystykę.

Z kolei powłoka poliuretanowa zapewni nam lepszą trwałość dzięki - ma ona grubość aż 50 μm. Nowością firmy Blachy Pruszyński jest hybrydowa warstwa zabezpieczająca PURMAX. To połączenie poliestru i poliuretanu zapewnia długowieczność, przy stylowym, satynowym wykończeniu. Zanim jednak złożymy zamówienie - sprawdźmy warunki gwarancji.

Co obejmuje gwarancja na blachodachówkę?

Producenci blachodachówek udzielają gwarancji na różnych zasadach. Często obiecują wieloletnią gwarancję (nawet do 50 lat), jednak jej zasady są obwarowane spełnieniem konkretnych wymagań. Warto też doczytać czego ona konkretnie dotyczy.

Firma Blachy Pruszyński zapewnia 10-30 lat gwarancji na trwałość samej powłoki ochronnej, co zapewnia nam dach bez perforacji przez długie lata.

Na wyborze pokrycia niestety się nie kończy - poza blachodachówką musimy dobrać akcesoria, takie jak obróbki blacharskie, rynny czy kominki wentylacyjne.

Poznaj blachodachówki z oferty Pruszyński

Ile powinna kosztować blachodachówka?

Może nam się wydawać, że blachodachówka jest rozwiązaniem stosunkowo tanim. Nie powinniśmy jednak oszczędzać na stalowym pokryciu, bowiem każda naprawa to spory koszt. Warto postawić w tym przypadku na jakość. Kupno blachodachówki od sprawdzonego i renomowanego producenta jest jedyną słuszną decyzją.

Wyroby Blachy Pruszyński przechodzą liczne badania w polskich i zagranicznych akredytowanych jednostkach badawczych. Na miejscu Zakładowa Kontrola Produkcji monitoruje na bieżąco jakość wytwarzanych materiałów. Profesjonalny dział reklamacji rozumie zażalenia klientów i rzetelnie podchodzi do każdej sprawy. Jeśli tylko dach został wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną - nie ma powodów do zmartwień.

Porównując ceny, zwróćmy uwagę czy dotyczy ona metra całkowitego czy metra efektywnego. Metr efektywny to faktyczny koszt za 1 m2 połaci, co znacznie lepiej obrazuje nam, ile zapłacimy za produkt.

Co jeszcze należy sprawdzić przy zakupie blachodachówki?

Jeśli zamawiamy pokrycie u renomowanego producenta, możemy być pewni jakości materiału użytego do produkcji blachodachówki. Parametry, na które warto zwrócić uwagę to: grubość rdzenia (który powinien wynosić minimum od 0,45-0,50 mm) oraz rodzaj powłoki (powłoki poliestrowe są mniej wytrzymałe niż powłoki poliuretanowe).

Zweryfikujmy też pochodzenie stali - powinna ona pochodzić od renomowanych dostawców.

źródło i zdjęcia: Blachy Pruszyński