Łazienkowy standard
Wnętrza kąpielowe kojarzą się najczęściej z lśniącymi lustrami i powierzchnią armatury czy wanien. Dla niektórych jest to tak ważne, że reklamy większości środków do mycia łazienki obiecują pozostawienie powierzchni idealnie błyszczącej i bez smug.
Dlatego też takie powierzchnie mogą kojarzyć się z zadbanym wnętrzem. Warto więc uzupełnić taie pomieszczenie lekko połyskliwymi akcesoriami z metalicznej serii Tiger Dock.
Matowe dodatki Tiger w błyszczącej łazience
Jeśli posadzka, kafelki i wyposażenie są bardzo błyszczące, można je zrównoważyć elementami o matowej powierzchni. Na zasadzie kontrastu sprawdzą się rzeczy należące do serii Tiger Boston Black.
To czarne i aksamitne w dotyku akcesoria, które dzięki uniwersalnej kolorystyce, będą pasowały do każdej łazienki. Idealną równowagę błysku i matu stanowi lustro Tiger Sem w czarnej, matowej oprawce.
Czasem wprowadzenie czegoś matowego do łazienki z gładkimi kaflami jest konieczne. Mata, czy dywanik, gdzie jest błyszcząca posadzka, może być wskazane ze względu na bezpieczeństwo, bo lśniące powierzchnie są zwykle śliskie.
Jeśli dywan w łazience wydaje się zbędny, można wybrać małe dywaniki z matowego włosia uzupełniające WC czy umywalkę, które można znaleźć w katalogu Sealskin. Jak widać, mieszanie błysku i matu to nie tylko kwestia estetyki, ale też bezpieczeństwa.
Matowa armatura i wyposażenie
Wiele osób wybiera do łazienki całkowicie matowe sprzęty. Kafle bez połysku czy matowa armatura wygląda bardzo szlachetnie, a jednocześnie nowocześnie. Dodanie do nich błyszczących dodatków, mogłoby zepsuć efekt. Lepszym pomysłem jest wybranie akcesoriów o identycznej fakturze i podobnym kolorze. Dobrym wyborem będą te z serii Tiger Tune - czarne i idealnie matowe uchwyty na papier toaletowy czy stojaki na szczotkę.
Osoby, które nie zamierzają robić remontu, a chcą wprowadzać do wnętrza coraz więcej matowych elementów, powinny zacząć od wolnostojącego pojemnika na mydło Tiger Tune i innych drobnych sprzętów codziennego użytku.
źródło i zdjęcia: Coram