Zewnętrzne dekoracje domu na święta Bożego Narodzenia

Osoby, które chcą ciekawie udekorować dom na święta, ale nie mają pomysłu, mogą sięgnąć po kilka sprawdzonych sposobów.

Zewnętrzne dekoracje domu na święta Bożego Narodzenia
P.P.H.U. Nitus Piotr Nowak Bramy segmentowe garażowe, przemysłowe, rolowane, uchylne, rozwierne
Dane kontaktowe:
14 684 50 07
Drużków Pusty 9 Porąbka Iwkowska 32-862

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Tradycyjna dekoracja

Za pomocą zwykłych lampek czy też węży świetlnych przeznaczonych na zewnątrz można udekorować słupy, balustrady, daszki, parapety, rynny, a nawet futrynę drzwi. Zgodnie z tym, jaki klimat ma zyskać dom, można zdecydować się na lampki w określonych kolorach. Przy dodatkowej funkcji migotania nadadzą wesoły i radosny nastrój.

Gdy jednak decyzja padnie na żarówki w dwóch barwach, nie powinno dorzucać się już innych kolorów, ponieważ efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Coraz modniejszy, nie tylko wewnątrz, staje się styl rustykalny, łączący proste formy i delikatne zdobienia. Charakterystyczne są dla niego stonowane barwy (m.in. szarości, biele). Osobom, którym zależy na tym, aby dom prezentował się elegancko, powinny wybrać lampki w tych właśnie kolorach.

Świąteczny ogród

Tego typu oświetlenie można też wykorzystać przy dekoracji drzew i krzewów w ogrodzie. Jeśli są w nim świerki, czy inne drzewa iglaste o zrównoważonych kształtach, lampki bez problemu oplecie się wokół osi.

W przypadku drzewka o nieregularnych kształtach rozłożenie lampek również da bardzo ciekawy i oryginalny efekt. Można też opleść pień i gałązki.

Niebanalne oświetlenie

Rynek oferuje obecnie bardzo modne "sople", zwane inaczej kurtyną na dach. Już sam ciąg lampek umieszczony na brzegach dachu doda uroku. Sople można też rozmieszczać na innych częściach domu, np. na balustradach.

Dobrą opcją jest też kurtyna zewnętrzna. Umieszczenie jej na listwie przyszybowej ozdobi od razu dom na zewnątrz i wewnątrz. Długie, pionowe pasy w oknie to jedna z najbardziej imponujących ozdób świątecznych.

W sklepach można też znaleźć płaskie aluminiowe ozdoby, tzw. motywy świetlne, na które nakładane jest oświetlenie. Ozdoby przybierają kształty nawiązujące do świąt: prezenty, dzwonki, czy gwiazdy.

Świecące figury

Świecący renifer, przestrzenna bańka, czy bałwan - mowa o dekoracyjnych figurach, które coraz częściej można spotkać w przydomowych ogrodach lub na balkonach. Nadmuchiwany Mikołaj na drabince czy świecący bałwan to może nie nowości dekoracyjne, ale wciąż są bardzo popularne.

Nastrój już od wejścia

Dekorując dom na święta, warto pamiętać o ozdobnym wianku na drzwi. Można go zrobić z gałązek drzew iglastych i ozdobić szykowną kokardą, korą cynamonu, szyszkami, plasterkami suszonych pomarańczy. Przy wejściu można też postawić dekoracyjne lampiony, czy małe iglaki w doniczkach.

Bezpieczeństwo i energooszczędność

Zewnętrzne oświetlenie powinno być przede wszystkim odporne na wilgoć i niskie temperatury, przy zakupach trzeba zwrócić uwagę na symbol IP, przy którym powinna występować liczba 44. Jeśli zaś chodzi o energooszczędność, warto wybrać oświetlenie LED, zamiast tradycyjnych żarówek.

źródło i zdjęcia: Nitus