Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kolektory słoneczne

Ogólnopolski Finał "Odysei Umysłu" przy wsparciu Immergas

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-06-06

Ponad 1500 uczniów i studentów spotkało się w Gdyni podczas Ogólnopolskiego Finału programu "Odyseja Umysłu". Jest to konkurs edukacyjny, który ma na celu rozwój umiejętności niezbędnych młodym ludziom w nowoczesnym świecie. Już 21-26 maja 2019 r., 30 najlepszych zespołów będzie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej w USA.

- "Immergas przykłada dużą wagę do popularyzacji nauki i nieszablonowego myślenia wśród młodych ludzi. Świadomi potrzeby nieustannego rozwoju oraz przygotowywania młodszego pokolenia do roli liderów innowacji zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej, przekazaliśmy środki oraz materiały, dzięki którym polscy uczniowie i studenci będą mogli rywalizować z drużynami z całego świata" - Magdalena Oskiera, Dyrektor Marketingu Immergas.

Wsparcie dla edukacji na miarę XXI wieku

"Odyseja Umysłu" to międzynarodowy program edukacyjny, który ma doskonalić umiejętności takie jak: kreatywność, praca zespołowa, zastosowanie wiedzy w praktyce, reagowanie na zmieniające się otoczenie. Podczas konkursu, uczniowie i studenci pracują nad wybranym zadaniem. Wszystkie działania podejmowane są przez nich samodzielnie, dzięki czemu mogą wyciągać wnioski z własnych doświadczeń i brać odpowiedzialność za rezultat pracy.

- "Nowoczesna gospodarka wymaga od młodych ludzi kreatywnego podejścia do pracy i rozwiązywania problemów. Takie umiejętności można zdobyć biorąc udział w "Odysei Umysłu". Akcja udowadnia, że uczenie się może wyzwalać radość, ciekawość świata i motywować do samodoskonalenia. Tak powinien wyglądać proces edukacji w XXI w." - dodaje Dyrektor Oskiera.

W finałowych zmaganiach udział wzięły 234 kilkuosobowe zespoły młodych konstruktorów, inżynierów i artystów z całek Polski. Grupy wyłoniono w toku Eliminacji Regionalnych we Wrocławiu, w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Gdańsku. Wydarzenie stanowiło zwieńczenie tegorocznej polskiej edycji projektu, a Laureaci I stopnia oraz zdobywcy nagrody specjalnej – Ranatra Fusca zyskali prawo do reprezentowania Polski na Finałach Światowych w Stanach Zjednoczonych (21-26 maja, Michigan State University).

Wśród zadań konkursowych, w tym roku, było m.in.: skonstruowanie mechanicznego urządzenia, które będzie wtapiać się w otoczenie, przygotowanie spektaklu inspirowanego osiągnięciami Leonarda da Vinci czy zbudowanie wyłącznie z drewna balasa, zdolnego unieść jak największy ciężar.

Patronat honorowy nad Finałem Ogólnopolskim sprawują Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska, Prezydent Miasta Gdyni, Wojciech Szczurek i Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk.Partnerami Strategicznymi Odysei Umysłu w Polsce są Miasto Gdynia i firma Immergas.

źródło i zdjęcia: immergas

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum