- "W programie Mieszkanie Plus chcemy budować nowoczesne mieszkania. Dzięki efektowi skali oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i budowlanych, także technologii prefabrykowanych, modułowych, możemy ograniczyć koszt budowy. Duże zainteresowanie społeczeństwa tym programem, pokładane w nim nadzieje na własne M, jak również deklaracje polskich firm wykonawczych, architektów, inżynierów, świadczą o tym, że polskie budownictwo mieszkaniowe będzie się rozwijać. Warunki rozwoju takiego budownictwa przygotowujemy w ramach poszczególnych działań przewidzianych w Narodowym Programie Mieszkaniowym" - mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.
Podstawowym założeniem konferencji było umożliwienie spotkania projektantów i architektów z producentami nowoczesnych technologii budowlanych. Mieszkania projektowane w nowych, trwałych i energooszczędnych technologiach to warunek powodzenia programu Mieszkanie Plus, m.in. w obszarze optymalizacji kosztów, ale także wyzwanie dla projektujących.
Architekci biorący udział w konkursie na dom modelowy w programie Mieszkanie Plus podczas konferencji spotykali się z producentami oferującymi nowoczesne technologie prefabrykowane, żeby nawiązać bezpośrednie kontakty. Do konkursu zgłosiło się ponad 150 pracowni architektonicznych z całej Polski oraz producenci prefabrykatów - wśród nich producent innowacyjnych systemów stropowych SMART i VECTOR, firma KONBET Poznań. To pierwsza w Polsce konferencja w takiej formule: spotkania odbywały się będą w 10 minutowych sesjach.
Celem konkursu BGK Nieruchomości dla architektów jest wypracowanie innowacyjnych pomysłów konstrukcyjnych i nowatorskich rozwiązań technologicznych, które zapewnią wysoką jakość budynków powstających w programie Mieszkanie Plus przy stosunkowo niskim koszcie budowy.
źródło i zdjęcia: Konbet Poznań