Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Izolacje termiczne i akustyczne

Brązowy Konsumencki Medal Jakości właśnie trafił do ARBETu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2015-06-01

To już czwarty z rzędu znak Konsumencki Lider Jakości dla Fabryki Styropianu ARBET. Tym samym kolekcja tych nagród w Fabryce powiększyła się: mamy już w dorobku Medal z 2012 (Srebrny), 2013 (Brązowy), wyróżnienie w 2014 oraz najnowszy Medal.

Brązowy Konsumencki Medal Jakości właśnie trafił do ARBETu Medal za 2015 został przyznany Fabryce dzięki uznaniu rynku dla wysokiej jakości produktów. Marka "Prawdziwy Styropian" zawiera w sobie oznaczenie faktycznej wartości wyrobów ARBETu. Wg FS ARBET "Prawdziwy" oznacza, że produkt jest taki, jaki powinien być.

W jaki sposób zakłady FS ARBET dbają o jakość?

Przy każdym zakładzie produkcyjnym FS ARBET znajduje się laboratorium. Rzetelnie i skrupulatnie realizowany jest program Zakładowej Kontroli Produkcji. ARBET Systemowo podchodzi do nadzoru nad sprzętem kontrolno-pomiarowym:

  • ma opracowany system wzorcowań, sprawdzeń i kalibracji urządzeń pomiarowych,
  • prowadzi badania porównawcze z jednostkami notyfikowanymi w celu dodatkowego uwiarygodnienia uzyskiwanych wyników badań.

Fabryka wyposażyła laboratoria w urządzenia do badań wszystkich istotnych właściwości styropianu. Prowadzi bieżącą kontrolę – natychmiast reaguje na potencjalne problemy produkcyjne. W FS ARBET pracuje wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem. Specjaliści z ARBETu biorą udział w pracach Komitetów Technicznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, co oznacza, że Fabryka na bieżąco aktualizuje metody badawcze, jeśli tylko normy zostaną zmienione. Stale szkoleni są pracownicy laboratoriów. Spełniane są wszystkie wymagania normy PN EN 13172 w zakresie Zakładowej Kontroli Produkcji. W Fabryce opracowano i wdrożono ponadnormatywną, wewnątrzzakładową Dodatkową Kontrolę Produkcji jako rozszerzenia obowiązkowej Zakładowej Kontroli Produkcji.

Konsumencki Lider Jakości 2014 to ogólnopolski program, organizowany przez Redakcję Strefy Gospodarki, niezależnego dodatku o zasięgu krajowym, dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną. Celem programu jest wyłonienie najbardziej cenionych przez klientów firm dostępnych na polskim rynku.

źródło i zdjęcia: FS Arbet

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum