Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Izolacje termiczne i akustyczne

Wiosenne termoizolacje z FS ARBET

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2015-04-27

Rachunki za ogrzewanie w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych motywują do podjęcia decyzji o termoizolowaniu. Wiosna to najlepsza pora na ocieplanie budynków. Dziś prace izolacyjne planuje się już na etapie budowy, jednak w Polsce wciąż jest bardzo dużo budynków, które były wznoszone bez odpowiedniej termoizolacji.

Wiosna to najlepsza pora na ocieplanie budynków. Dziś prace izolacyjne planuje się już na etapie budowy, jednak w Polsce wciąż jest bardzo dużo budynków, które były wznoszone bez odpowiedniej termoizolacji. Wspólnoty czy spółdzielnie mieszkaniowe zwracają uwagę, by wydatki na ogrzewanie budynku były racjonalne, w innym bowiem przypadku może się zdarzyć, że w stosunkowo małym mieszkaniu opłaty za ciepło są nienormalnie wysokie, a lokatorzy wciąż muszą dopłacać. Termoizolacja budynku zwraca się szybko, gdy przeliczy się oszczędności w rachunkach. Również instytucje zaufania publicznego, jak szpitale, policja, gminy inwestują w rozwiązania, które w przyszłości umożliwią komfortowe korzystanie z budynków i obniżenie kosztów ich eksploatacji.

FS ARBET dostarcza styropian do izolacji jednego z budynków szpitala klinicznego na Pomorzanach w Szczecinie. Placówka ulokowana jest w miejscu XIXwiecznego szpitala miejskiego, jej budynki przechodziły wiele zmian, renowacji i poważnych remontów. Duża część zabudowań już została odpowiednio docieplona (te prace również były wykonywane przy użyciu Prawdziwego Styropianu ARBET).

Dziś docieplany jest budynek klinik chirurgicznych. Do tego celu do tej pory użyto 200 m3 płyt Fasada GRATIF oraz 700 m2 kwadratowych styropapy.

Nie pierwszy raz instytucje zaufania publicznego sięgają przy inwestycjach dociepleniowych po sprawdzony produkt najwyższej jakości. Styropian ARBETu był używany m.in. przy docieplaniu komisariatów policji w różnych rejonach Polski czy szkół i internatów.

Podobne wnioski mieli lokatorzy budynku wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Hołdu Pruskiego, w Koszalinie. Decydując się na termoizolację, wybrali do prac Prawdziwy Styropian ARBETu. Do termomodernizacji i przebudowy domu przeznaczono 50 m3 Prawdziwego Styropianu Fasada Expert - inwestor poszukiwał dobrego materiału z gwarancją rozwiązania na niedogrzanie.

Z kolei na budowie nowego, wielorodzinnego bloku mieszkalnego Spółdzielni Mieszkaniowej "Przylesie" z Koszalina, zdecydowano się właśnie na wysokiej klasy izolację akustyczną stropów. Do tego celu wykorzystano TONOPIAN. Do tej pory dostarczono tam TONOPIAN 22/20, w ilości 120 m3. TONOPIAN stosowany jest do izolacji akustycznej stropów od dźwięków uderzeniowych. Wbudowuje się go poprzez zastosowanie dwuwarstwowego układu zwanego podłogą pływającą.

źródło i zdjęcia: FS Arbet

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum