Rusza trzecia edycja Akademii Zrównoważonego Rozwoju firmy Wienerberger dla studentów

Akademia Zrównoważonego Budownictwa Wienerberger WISBA (Wienerberger Sustainable Building Academy) - to już trzecia odsłona programu prowadzonego przez firmę Wienerberger.

Rusza trzecia edycja Akademii Zrównoważonego Rozwoju firmy Wienerberger dla studentów
wienerberger System murowania ceramicznych pustaków Porotherm Dryfix
Dane kontaktowe:
22 514 20 20
Plac Konesera 8 03-736 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Dachówki ceramiczne

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Program dla studentów studiów magisterskich Architektury, Budownictwa i Inżynierii Środowiska, zainteresowanych zagadnieniem zrównoważonego budownictwa i chcących rozwijać się w tej dziedzini.

Do programu mogą się zgłaszać studenci z Austrii, Belgii, Węgier, Włoch, Szwajcarii i Polski.

Uczestnicy otrzymają 5 punktów ECTS, które będą akredytowane przez uczestniczące w programie uczelnie.

Lokalizacja i sposób budowania obiektów pod wieloma względami wpływa na ekosystem otoczenia. Zwiększanie ilości powstających i realizowanych koncepcji zrównoważonej architektury, wymaga rozwijania wiedzy na ten temat już w trakcie edukacji. Akademia Zrównoważonego Budownictwa Wienerberger (WISBA) jest międzynarodowym programem edukacyjnym, zainicjowanym w 2013 roku w celu wspierania studentów w zdobywaniu wiedzy z zakresu zrównoważonego budownictwa. Program WISBA powstał, aby umożliwiać studentom kontakt z ekspertami, posiadającymi wiedzę i praktyczne doświadczenie w tej dziedzinie. Jednocześnie Akademia ma na celu zachęcić młodych inżynierów i architektów do pełniejszego zrozumienia zagadnienia zrównoważonego rozwoju i możliwości jego wykorzystania w budownictwie.

Heimo Scheuch, Prezes Zarządu firmy Wienerberger podkreśla, że: Razem z przyszłymi ekspertami z zakresu budownictwa, nasza firma pragnie aktywnie kształtować przyszłość zrównoważonego budownictwa. Dlatego, z dumą mogę stwierdzić, że WISBA promuje młodych ludzi i pomaga rozwinąć ich potencjał.

Z kolei profesor z Uniwersytetu Vrije w Brukseli, Niels De Temmermani powiedział: Dla mnie, jako mentora to wspaniałe i satysfakcjonujące widzieć tak wielu utalentowanych i zaangażowanych studentów, chcących uczestniczyć w warsztatach WISBA. Przez zespołowe analizowanie studium przypadku i znajdowanie rozwiązań, przyczyniają się do tworzenia przyszłościowego, zrównoważonego budownictwa. To do nich należą kolejne lata.

Tegoroczna edycja jest przeprowadzania w Austrii, Belgii, Polsce, Szwajcarii, na Węgrzech oraz we Włoszech, we współpracy z następującymi uczelniami: Politechnika Warszawska, TU Graz, ETH w Zurychu, Uniwersytet w Pizie, KU w Leuven, VU Brukseli, Uniwersytet Technologiczno-Ekonomiczny w Budapeszcie oraz WU w Wiedniu.

Rekrutacja studentów Architektury, Budownictwa i Inżynierii Środowiska z powyższych krajów potrwa do 14 czerwca 2015 roku.

Łącznie 24 studentów(po czterech z każdego z krajów), będzie miało okazję uczestniczyć w programie, na który składają się moduły: konferencji inauguracyjnej, warsztatów oraz podsumowania. Od września do grudnia 2015 roku studenci będą pracować w zespołach projektowych, rozpracowując różne aspekty dwóch tematów badawczych, opartych o studium przypadku budynku 2226 – innowacyjnego austriackiego biurowca. Prace będą przebiegać pod okiem wybitnych ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i budownictwa. Warsztaty mają być prowadzone w języku angielskim i odbędą się w m.in Warszawie, Budapeszcie, Brukseli oraz Pizie.

Wszystkie informacje dotyczące tematów projektów, terminów i warunków zgłoszenia są dostępne na stronie www.wisba.wienerberger.com. Koszt uczestnictwa w warsztatach, w tym dokumentacji, podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia pokrywa firma Wienerberger. Podobnie jak w poprzednich edycjach, wybrani studenci będą mieć możliwość odbycia praktyk w firmie Wienerberger po zakończeniu trwania programu.

źródło i zdjęcie: Wienerberger Ceramika Budowlana