System - informacje ogólne
System profili do produkcji okien Optima Effect, łączy urodę, ciepło i elegancję produktów drewnianych z wytrzymałością i odpornością elementów aluminiowych. Drewniana rama okienna we wnętrzu zapewnia stabilność oraz doskonałą izolację termiczną, a dodatkowo jest elegancka i sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne.
Zewnętrzna nakładka aluminiowa stanowi bardzo odporny na warunki atmosferyczne, a zarazem niezwykle dekoracyjny element, o powierzchni gładkiej lub drobno strukturalnej, oferowany w szerokiej palecie barw i dekorów.
Jedną z najważniejszych cech, decydujących o ostatecznym wyglądzie systemu jest kształt profili, a w szczególności krawędzi, łączącej dwie widoczne powierzchnie. Optima Effect wyróżnia się w tym zakresie prostotą i elegancją, zgodnie z najnowszymi europejskimi trendami.
Krótka charakterystyka
Optima Effect jest systemem umożliwiającym wykonywanie okien drewniano-aluminiowych, przy wykorzystaniu do tego celu zestawów frezów, służących do profilowania w drewnie oraz elementów ram o odpowiednich dla tych konstrukcji przekrojach.
System składa się z szerokiego i wciąż rozbudowywanego asortymentu profili. Dzięki temu jest on w stanie sprostać różnorodnym oczekiwaniom, dotyczącym możliwości realizacji zróżnicowanych projektów architektonicznych, takich m.in. jak budynki mieszkalne i obiekty użyteczności publicznej.
System Optima charakteryzuje się przystępną ceną oraz solidną i trwałą technologią, o wyjątkowych właściwościach użytkowych.
Zalety systemu
Okna drewniano-aluminiowe są wygodne w użytkowaniu i łatwe w pielęgnacji. Dzięki użyciu aluminium na zewnątrz są odporne na uszkodzenia i zniszczenia.
Wykorzystanie drewna w wewnętrznej części okna sprawia, że wygląda ono naturalnie, a jednocześnie z powodzeniem pełni funkcję izolacyjną. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach konstrukcja profili Optima Effect powoduje, że montaż elementów jest szybki i wygodny. Stosując go można używać dowolnych okuć, dedykowanych dla okien drewnianych w nowoczesnej i tradycyjnej architekturze.
źródło i zdjęcia: Effector