Płyty fundamentowe PARATi - niższe koszty, szybsza budowa
Płyty fundamentowe PARATi pozwalają znacząco obniżyć koszty i przyspieszyć budowę, zwłaszcza na gruntach o słabej nośności.
Tradycyjne fundamenty sprawdzają się w budynkach o prosty obrysie. Warto jednak wiedzieć, że przy bardziej skomplikowanych kształtach wzrastają koszty i trudności tradycyjnej technologii fundamentowania.
Płyta równomiernie rozkłada obciążenia, eliminując potrzebę głębokich wykopów i ław fundamentowych. Co więcej , w przypadku fundamentu płytowego z ogrzewaniem uzyskujemy gotową posadzkę z systemem grzewczym i przyłączami, co skraca czas budowy i zmniejsza ryzyko błędów.
Case study w Pręgowie - fundament płytowy 149 metrów kwadratowych
Na zdjęciach widoczna jest realizacja płyty w popularnej, często zlecanej przez inwestorów wielkości. W Pręgowie (woj. pomorskie) powstała płyta 149 metrów kwadratowych. Budowa, jak zwykle, trwała tylko kilka dni.
Fundament i płyta grzewcza w jednym - PARATI Electric
Parati Electric, dzięki przemyślanej konstrukcji, pozwala na podzielenie przestrzeni domu na strefy, co pozwala precyzyjnie regulować temperaturę w każdym pomieszczeniu. Taki system zapewnia oszczędności i wysoki komfort użytkowania.
Rozwiązanie opiera się na kablach grzejnych umieszczonych w izolowanej płycie fundamentowej, podobnie zresztą jak w pozostałych systemach PARATi czyli PARATi Water oraz PARATi Legalett. Wykorzystuje zjawisko akumulacji ciepła, co pozwala nagrzewać podłogi nocą przy niższej taryfie i oddawać ciepło w dzień.
Zaawansowane sterowanie oraz odpowiednie rozmieszczenie kabli umożliwiają efektywne dostosowanie ciepła do potrzeb pomieszczeń, minimalizując straty i eliminując konieczność dodatkowego dogrzewania.
Fundament, który kumuluje ciepło nocą, a oddaje za dnia
System oparty na elektrycznych kablach grzejnych, zainstalowany w izolowanej płycie, wykorzystuje akumulację ciepła, dzięki czemu podłoga nagrzewa się nocą przy niższej taryfie i oddaje ciepło w ciągu dnia.
Zewnętrzna izolacja kabli, w charakterystycznym czerwonym kolorze, zapewnia ich trwałość, a szybka reakcja systemu pozwala na błyskawiczne nagrzewanie.
Kumulacja ciepła sprawdza się doskonale w domach z dużymi przeszkleniami. Coraz częściej inwestorzy łączą ten system z fotowoltaiką, wykorzystując energię słoneczną do ogrzewania budynków, co gwarantuje oszczędność i pełną kontrolę nad zużyciem energii.
źródło i zdjęcia: PARATi